24/5 — 1/6/2019

59. Mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

1. kolo hlasování pro kapelu 59. ZLÍN FILM FESTIVALU.

Hlasuj pro kapelu, kterou chceš vidět v koncertní zóně 59. Zlín Film Festivalu a vyhraj mobil Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB, balíček vstupenek do kina, volňásky do koncertní zóny ENAPO a další ceny! 

I tvůj hlas může rozhodnout o tom, které 3 kapely přijedou zahrát jako předskokani kapel MANDRAGE, MIRAI a INEKAFE na festival v termínu od 24. - 26. 5. 2019, a která z nich se stane „Kapelou 59. Zlín Film Festivalu“.

Jak hlasovat?

Hlasování na webu kapely.zlinfest.cz je dvoukolové!
V termínu od 15. 1. – 28. 2. 2019 do 21.00 hodin můžeš vybírat ze všech přihlášených interpretů.
V termínu od 1. 3. - 30. 4. 2019 (včetně) se bude hlasovat už jen pro prvních deset z prvního kola (začíná se nové kolo - počet hlasů = 0).

Pravidla on-line hlasováni:

- hlasování probíhá prostřednictvím registrace a potvrzení emailové adresy (ta slouží ke kontaktování a identifikaci výherců)
- svůj hlas můžeš dát maximálně 3 interpretům v každém kole
- zúčastnit se můžeš dvou kol a tím tak zvýšit i svou šanci na výhru  
- do hlasování budou zařazeny pouze validní emailové adresy
- hlasy z jednorázové e-mailové adresy nejsou povoleny a budou smazány
- organizátor soutěže si vyhrazuje právo ověřit, zda je e-mailová adresa validní, a v případě, že zjistí, že ne, má právo hlas této e-mailové adresy smazat​
- provozovatel si vyhrazuje právo do výsledků hlasování dle svého uvážení zasáhnout tak, aby nedocházelo k poškození kvality soutěže, dobrého jména a prestiže ZFF

Výhry:

Každý týden vyhlásíme výherce, kteří obdrží balíček vstupenek do kina a 2 vstupenky na koncert dle vlastního výběru.
Jeden z vylosovaných hlasujících v druhém kole získá také mobilní telefon Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB.

Čím dříve budeš hlasovat, tím větší je tvá šance vyhrát!

Vyhodnocení:

10. dubna 2019 budeme znát držitele mobilního telefonu a 3 interprety dle on-line hlasování, kteří ve Zlíně vystoupí. Organizátoři také rozhodnou o tom, zda nasadí do hry svého čtvrtého „černého koně“. Přesný datum vystoupení finálových interpretů bude dostupný na webu www.zlinfest.cz v sekci doprovodného programu po jeho oficiálním zveřejnění.

POZOR další šance na výhru hodnotných cen!

Pokud se zúčastníš koncertů finálových kapel během 59. Zlín Film Festivalu a budeš hlasovat pro toho nejlepšího, můžeš získat další atraktivní a hodnotné ceny.

Výherci

1. týden / Samuel V. [sam.vaculik1@]
2. týden / Kateřina Š. [k.a.t.i.k.5@]
3. týden / Roman V. [vasakroman@]
4. týden / Michaela Č. [cechova98@]
5. týden / Eva N. [ev.naplavova@]

PARTNER SOUTĚŽE

Bandzone.cz

Kontakt: kapely@zlinfest.cz


Abarbar

Praha

Videoklip

Metalová kapela kombinující styly od hard rocku až po thrash metal. V roce 1997 se spojili kytarista Jiří Uller, baskytarista a zpěvák Miroslav Sanctus Saidl a bubeník Igor Indy Glombica k vytvoření kapely Abarbar.

https://bandzone.cz/abarbar

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 13 osob.
Hlasovat

Aeronaut

Brno

Videoklip

- Dunivý a valivý hard rock inspirovaný Black Sabbath a MUSE - "Nejoblíbenější studentská kapela z Brna 2015" (1. místo v soutěži kapel) a další... - Debutové album The First Battery vyšlo v roce 2014 - Společné hraní s kapelami z Německa, Velké Británie nebo Švýcarska - V současné době kapela pracuje na nových singlech - Na hudební scéně působíme od roku 2013

http://www.aeronaut.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 40 osob.
Hlasovat

Ajdontker

Havířov

Videoklip

Přes 8 let na hudební scéně, debutové CD Nad věcí a několik dalších EP, singlů a videoklipů. Odehrání přes 300 koncertů na festivalech jako jsou Rock for People, Sázava fest, OAMF Přeštěnice. Předskakování před Horkýže Slíže, Vypsanou Fixou, Třemi Sestrami či Chinaski. Koncertní energie, chytlavé melodie, kvalitní české texty a blonďatá basačka, to jsou Ajdontker!

http://www.ajdontker.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 27 osob.
Hlasovat

Ampli Fire

Stonava

Videoklip

Ampli Fire je Polsko-česká rocková skupina s charakteristickým vokálem, nápaditými riffy, sóly či harmonickými dvojhlasy. Skupina hraje převážně vlastní písně v polštině, angličtině, ale i v češtině. Čas od času však představí i nějaký cover ve vlastním podání. "Stylově se řadíme do žánru rock, ale často experimentujeme a zkoušíme najít různé cesty jak se dostat do uší posluchačů. Snažíme se, aby naše koncerty byly dynamické, plné zábavy, ale také kvalitní hudby." Ampli Fire hledá inspiraci v celém spektru rockových kapel od The Beatles až po Foo Fighters. Kapela byla založena třemi bratry: Przemysławem, Stanisław a Lukášem Orszulikovými. Později se k nim přidali kytaristi Daniel Kucharczyk a Tomáš Foltýn. V současné době kapela natočila videoklip k polské písni Mieć Cię Przy Sobie a vydali stejnojmenné EP a v roce 2019 plánují vydat také desku.

https://www.facebook.com/AmpliFire.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 41 osob.
Hlasovat

Animal Rock

Ostrava

Videoklip

Skromná, důstojná, zábavná a fans vždy věrná kapela z Ostravy. Poslední dva roky koncertujeme i na velkých pódiích. Při našem vystoupení se určitě budete dobře bavit. Po letitých zkušenostech členů kapely v hudbě a vystupování z předešlých projektů, Vás chceme srdečně pozvat na každé naše vystoupení. Animal Rock? No ovšem :-D

https://bandzone.cz/animalrock

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 12 osob.
Hlasovat

Artmosféra

Lysá nad Labem

Videoklip

Kapela Artmosféra vznikla v roce 2011. Uskupení profesionálních muzikantů značí tvorbu vlastní autorské hudby. V posledních dvou letech se umisťují v žebříčku Českého slavíka v kategorii Hvězda internetu, za sebou mají nespočet koncertů mimo jiné i na festivalech Colours of Ostrava, Votvírák, Mezi ploty, Sázavafest, Rock For People, Open Air Music Fest Přeštěnice, či televizní vystoupení např. ve Snídani s Novou. Artmosphere můžete slyšet na rádiích: Fajn Rock Music, Proglas, Kiss Delta, Rádio Contact Liberec, Radio Beat, Patriot Křest druhého alba – Červenej nos Čtyři roky po svém debutu vydala kapela v pořadí druhé CD s názvem Červenej nos. Talentovaní muzikanti z Polabí přináší chytlavou směsici pop rocku okořeněnou artovými prvky. Čerstvou novinku představila kapela ve velkém stylu 2. listopadu 2016 v pražském music baru La Loca za přítomnosti zvučných jmen české hudební scény. Role kmotrů se ujali Ondřej Soukup, Ondřej Gregor Brzobohatý a David Solař.

http://www.artmosfera.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 94 osob.
Hlasovat

BanWorks

Česká Lípa

Videoklip

Kapela BANWORKS vznikla v lednu 2016 společným jamováním Petra Sládka, Jana Nováka (baskytara) a Jana Konráda (bicí) , kteří k naší formaci připojili kytaristu Ivana Škodu (OPTIMIK), který s Námi již bohužel nepůsobí. .Místo něho jsme přibrali backlight kytaristu Michala Račka. V listopadu 2017 jsme rozšířili sestavu a přibrali na pomoc kyraristu Martina Griče, který v září 2018 přebírá baskytaru po Janu Novákovi a po Jirkovi Nesvorném. Kapela hraje poctivý severočeský melodický rock a doufáme, že se Vám bude líbit.

https://www.facebook.com/banworkscl/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 101 osob.
Hlasovat

BROUG

Brno

Videoklip

BROUG je brněnským hudebním tělesem performujícím vlastní skladby náležející vesměs do žánru folk’n’roll s přesahy punku a popu. Spojují je hlavně texty plné optimismu, přírody, lásky a zvířat. V roce 2016 vydala prvotinu „Vepřový je svět“ a nyní představí nový materiál z EP s lakonickým názvem „A“.

https://bandzone.cz/broug

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 5 osob.
Hlasovat

CORPULENT_PROVOCATEUR

Pardubice

Videoklip

Z kraje roku 2014 se dva kámoši Vašek s Pepou začnou scházet ve zkušebně, aby ze sebe v rámci jamu dostali to, co se jim v jiných kapelách nedaří udat. Rychle přibývají nápady, ale něco tomu chybí. Začínají námluvy s Jirkou, který zrovna v tu chvíli nemá moc času, ale hnedka po prvním společném hudebním setkání už tuší, že se nedá nic dělat. Dlouhou dobu se řeší, kdo bude zpívat. Nikdo, kdo by zapadl do žánrově nezařaditelné kapely, se neobjevuje, tak se nakonec kluci po víc než ročním hledání dohodnou, že by to měl zkusit Pepa. A vyšlo to. Do půl roku kapela jede do studia Jámor, kde za jeden den namlátí celou desku. Vlastně až po dokončení desky začíná kapela teprve koncertovat, což není zrovna obvyklé. Vzhledem k tomu, že v C_P se věci neberou na lehkou váhu, s vydáním desky se vyčkává a další rok je schovaná v šuplíku. V květnu 2017 potom vychází pod názvem Nein. Kromě nejrůznějších streamovacích platforem, se kapela rozhodla i pro fyzickou podobu a deska vychází v omezeném nákladu na kazetě. Chvíli před vydání desky přichází Vašek a vysvětluje, že by se chtěl věnovat více studiím a že kapelu časem opustí. Smutnou zprávu vyvažuje příchod Tomáše, který se nenechal dlouho přemlouvat a vystřídal Vaška způsobem: slyšel – přišel – zahrál. V současné chvíli kapela začíná více koncertovat a pomalu sbírá nápady, které se časem zhmotní na další desce. Popisek pro pořadatele Kapela CORPULENT_PROVOCATEUR je mladou formací, která vznikla nedávno v Pardubicích. Opírá se o muziku z devadesátých let, takže při jejich vystoupeních velmi často můžete narazit na klasický Seattle sound. Kromě toho, už kvůli zkušenostem z dalších velmi žánrově rozličných kapel, kluci zcela přirozeně přimíchávají do skladeb další styly, jako třeba syrový funky. Jedná se tedy o žánrově celkem nezařaditelnou kapelu, což je přesně to, co je na tom baví. Členové: Josef Luňák – kytara Tomáš Novák – bicí Jiří Valdman – basa Nahrávky: Them (Nein) Revelation (Nein) Liar (Nein) M. (Nein) Grief (Nein) Junkie (Nein) Thougt (Nein) Advice (Nein) Dialogue (Nein)

http://corpulentprovocateur.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 77 osob.
Hlasovat

DayDreams

Hlinsko

Videoklip

Naše kapela se seznámila v roce 2014, kdy se otcové zakladatelé rozhodli, že nejlepší, co mohou právě udělat, je založit kapelu. Oněmi zakladateli byli David Pavliš a Honza Chmelík, toho času spolužáci na gymnáziu. Později k tomuto projektu přizvali Péťu Zavřela, Vojtu Chvojku a Rudolfa Požára, byli jsme tak kompletní a mohla se začít psát slavná historie tohoto boybandu. Původně měl být ústředním žánrem thrash metal, ale po zralé úvaze valné shromáždění rozhodlo, že to je hloupý vtip a že budeme hrát melodický pop-rock, jenž pohladí srdéčko a k němuž se lépe hodí naše jemné chlapecké duše. Poté, co jsme vystřídali dvě zkušebny, jsme se usadili v Hlinsku, které se stalo naším domácím městem a záhy, po nazkoušení prvních skladeb, jsme začali koncertovat. Ukázalo se, že je to tak správné, a tak to také trvá dodnes.

https://day-dreams.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 8 osob.
Hlasovat

DCRadio

Děčín

Videoklip

Na chlubení není čas, radši si nás poslechni, dej hlas nebo kdykoliv přijď zapařit. Energie - to je totiž to, co nás vystihuje nejlíp a věci zkažený to, co nás zase všechny spojuje. ;)

http://dcradio.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 9 osob.
Hlasovat

DEAKEN

Louny

Videoklip

Hudební skupina Deaken [deáken] byla založena v Lounech v roce 2014 jako studiový projekt kytaristy Jacoba a bubeníka Kenjiho. V roce 2017 se studiový projekt mění na plnohodnotnou kapelu. Hudební směr kapely byl jasný již v zárodku projektu…moderní rocková muzika jemně podkreslená samply. V tvorbě skupiny však nalezneme spousty hudebních vlivů jako je metal, metalcore, hip hop, rap, progressive. Texty písní jsou v angličtině a jejich obsah vystihuje životní příběhy, chmury a alter ega všech členů skupiny.

http://www.facebook.com/deaken.louny

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 73 osob.
Hlasovat

Demos

Nový Jičín

Videoklip

DEMOS je česká kapela z Nového Jičína hrající rockovou muziku . Vznikla v lednu 2015. Od počátku se kapela, věnuje jen vlastní tvorbě a to vystupováním na festivalech a koncertech. V březnu 2016 natočili své první debutové album s názvem "Namyšlenej", které obsahuje 7 skladeb. 24 března 2016 si kapela zahrála i na předvelikonočním charitativním koncertě ve Studénce v dělnickém domě, kde bylo album “Namyšlenej“ taky pokřtěno. V dubnu 2016 se kapela zúčastnila pořadu "Bažanti jdou do boje" ve studiu radia Čas-Rock v Ostravě. Kapela tam představila nové CD, ze kterého zazněly, na radiu Čas-Rock tři skladby. V listopadu 2016 natočili, videoklip k songu "Namyšlenej“, který taky představili 9. ledna 2017 v Tv-Rebel v pořadu Czech-blade. 10. Března 2017 se kapela dostala do soutěže Czech-parády v Tv-Rebel , kde se s klipem udrželi díky svým věrným fanouškům, dlouhých 8 týdnů čehož si velmi váží. Začátkem března 2017 začala kapela natáčet své druhé album, které obsahuje 7 skladeb s názvem "Muzikanti", album bylo dokončeno v polovině dubna. V březnu byla kapela vybrána do základního kola soutěže "Wayfarer líheň" které se hrálo v Havířově a současně dalších třech klubech Moravskoslezského kraje, kde jsi kapela vybojovala 1. místo a tím postup do čtvrtfinále soutěže, které se odehrálo 30. března v Třinci. Tam bohužel skončili na druhém místě a do dalších bojů nepostoupili. Během roku kapela hrála na spoustu akcích a festivalech. V září kapela natáčí druhý oficiální videoklip s názvem "Bezdomovec“ k albu "Muzikanti“, který byl dokončen a zveřejněn 24. října 2017. Nový videoklip kapela představila opět na Tv-Rebel v pořadu Czech-paráda kde byl nasazen 24.11 2017 jako novinka. Díky hlasování fanoušků se videoklip dostal do dalších dvou kol a momentálně se pohybuje na 1.místě Czech-parády. V současné době se kapela zabývá v další tvorbě nových songů a připravujeme materiál do nového videoklipu, se kterým se chceme určitě prezentovat (TV Rebel, soutěže, atd.)...

http://bandzone.cz/demos

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 142 osob.
Hlasovat

Dirty Way

Litomyšl

Videoklip

Psal se rok 2007 a Pája Nešpor, jeho bratr Wicky a Fanda Abraham založili společně, s dnes již nehrajícími členy, kapelu DIRTY WAY. Kluci vystupovali převážně s převzatou tvorbou, ovšem po výměně bubeníka, v roce 2009, už hráli pouze svoje písničky. Měli za sebou 2 demáče, a tak o rok později vydali desku "Naše generace". Velkým úspěchem bylo 2. místo v anketě videoklipů "Výtah", na TV Óčko, kde se velmi dobře uchytila skladba "Hudba pro všechny". Po třech letech od první desky vydává skupina CD "Realita" a zatím poslední oficiální plackou je EP "Počítej do nekonečna" z roku 2015. ... Momentálně za sebou mají Dirty Way personální bouři, jelikož se za poslední rok vystřídali v kapele hned 2 členové. Zakládající trojice ovšem zůstává. V současné době skupina pracuje na třetí oficiální desce.

http://www.dirtyway.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 29 osob.
Hlasovat

DONOR

Vsetín

Videoklip

DONOR je mladá, heavy-metalová skupina ze Vsetína, jejíž popularita stále narůstá. Kapela se již stačila zarýt fanouškům do paměti svým velmi osobitým stylem a celkovým pojetím metalové hudby. Své písně zakládá na nápaditých kytarových riffech, které jsou velkou měrou podpořeny vícehlasnými sbory. DONOR jsou velice melodičtí a zároveň velmi všestranní. Návštěvník koncertu této kapely si rozhodně vždy přijde na své. Ačkoliv je totiž základním a nejrozšířenějším stylem kapely heavy-metal, nebojí se skupina zabrousit také do jiných odvětví hudby. Za svou krátkou dobu na hudební scéně stačila promluvit k hudebním fanouškům několika výraznými počiny. Mezi ty největší patří bezpochyby účast na velkých hudebních festivalech – Trnkobraní (2015) a Masters of Rock (2018). Následovalo úspěšné podzimní turné po klubech České republiky s názvem DONOR TOUR 2018. V roce 2016 skupina vypustila singl "Létám dál", o jehož nahrávání a mastering se postaral Roland Grapow. Úspěch písně jen podpořil chuť a poptávku fanoušků po debutovém albu. Album se stejným názvem jako kapela, totiž Donor vyšlo v létě 2018. Skupinu už měli fanoušci možnost slyšet také v mnoha rádiích, přečíst si o ní v rockovém časopise Spark a svou premiéru už si odbyla také v televizi. Klip ke skladbě Létám dál zaregistrovala a vysílala TV Rebel.

http://www.skupinadonor.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 32 osob.
Hlasovat

DOWN d DRAIN

Nová Hradečná/Králová

Videoklip

Hudební uskupení DOWN d DRAIN, bylo založeno v říjnu roku 2016. Čtveřice hudebních nadšenců (David Studený, Lukáš Matal, Marek Ševčík, Michal Matal), která byla k hudbě vedena již od útlého věku, se rozhodla vystoupit z davu obdivovatelů a stát se těmi obdivovanými. K dosažení tohoto cíle přichází v říjnu roku 2017 pomoci pátý a poslední člen (Eliška Petrová) na pozici hlavního zpěvu. Své zkušenosti ,které načerpali nebo stále čerpají v ZUŠ Uničov, se snaží promítnout do vlastní tvorby s anglickými texty. Hudební styl, který můžeme pracovně nazvat progresivní metal-rock, je silně ovlivňován jak starou rockovou klasikou, tak moderními progresivními styly. V roce 2018 kapela nahrála první demo nahrávky, nafotila první promo fotky, obohatila repertoár novými skladbami a především sbírala zkušenosti živím vystupováním na koncertech v okolí Olomouce a Uničova. Mezi nejvyšší dosažené úspěchy se řadí účast na Uničovském kulturním létě a OKTOBEER Festu v Olomouci.

https://bandzone.cz/downddrain

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 16 osob.
Hlasovat

DUO JUYOS COMPLET

Ostrava

Videoklip

Ostravský Hudební cirkus, pod vedením M. Menšíka a D. Serdela.
Kapela původně vznikla jako folkové duo (kytarista a harmonikář). S několika hosty (Jaroslav „Pišta“ Sedláček – basa, Jiří Geršl – percussion, Ladislav Petrášek – klasická kytara, Drahoš Řezníček – arytmie, Víťa Janša – zvuk a mix) nahráli v roce 1996 první CD pod názvem Slunce v Duši. Přechod k big beatu V roce 1998 přichází s bicíma Jirka Horák, Aleš Dudek odkládá bonga a chopí se baskytary. Jirka „Monty“ Motyčák s nechutí začal zkoušet s elektrickou kytarou a koncem roku 1999 vydává kapela CD Bermudský trojúhelník. V roce 2002 vydává kapela další CD Bezstarostná jízda. V květnu 2017 se do kapely vrací zakládají člen basový kytarista Jaroslav „Pišta“ Sedláček , který zastoupí nemocného Aleše Dudka až do března 2018 . V únoru 2018 jsme začali nahrávat demo, které čítá čtyři písničky a právě se mixuje. Od března hrajeme zase s basistou Alešem Dudkem. DJC

http://duojuyos.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 201 osob.
Hlasovat

Ek Balam trio

Zlín/Pula

Videoklip

Ek Balam trio hraje hudbu, která je obvykle nazývána „swing manouche“, nebo „sinti jazz“. Jedná se o jazzovou hudbu francouzských cikánů, která mísí americký jazz s manušskými, francouzskými a flamenco vlivy. Jde o tradici, kterou stvořil největší kytarový génius všech dob – Django Reinhardt a jeho kapela „Quintette du Hot Club de France“. Srđan Kuzmanović - doublebass Jan Janík - sólo guitar Jan Zábojník - rythm guitar

https://www.facebook.com/jaco.ekbalam.9

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 23 osob.
Hlasovat

Fack!nk Freakz

Zlín

Videoklip

Mladá sexy banda, která svým živým groovem rozhýbe každého!

http://www.fackinkfreakz.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 45 osob.
Hlasovat

Fajer

Dolní Benešov

Videoklip

Jsme hardrocková kapela z Dolního Benešova. Celé uskupení bylo založeno v roce 2015. V roce 2017 se přesouváme do nahrávacího studia a vydáváme naše první CD s názvem Vzplanutí. Tímto startujeme naši hudební kariéru. Již máme za sebou několik vystoupení na různých minifestivalech a klubech. Zároveň jsme se v roce 2018 účastnili několika soutěží, především pak česko-slovenské soutěže MUZIKOMAT 2018. Tu jsme vyhráli.

http://www.fajer.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 169 osob.
Hlasovat

February

Ostrava

Videoklip

February je mladá kapela z Ostravy založená na jaře roku 2015. V současné době koncertuje ve složení Vlad Uskov (zpěv, kytara), Tomáš Klézl (zpěv, kytara), Tomáš Zahrada (basová kytara) a Adam Olšák (bicí). V roce 2018 kapela vydala své debutové album Branching Tracks. Na něm definuje svůj zvuk, díky kterému si v předchozích letech získala přízeň Radia Wave nebo kritika Karla Veselého - směs post-punku, shoegaze a devadesátkového ema s experimentálními tendencemi, okořeněnou o nezvyklé texty a barevnou produkci. V současné době February pracují na nových písních, na kterých se nebojí jak hrátek s lichými takty, tak pořádného řezání do kytar.

https://februarymusic.bandcamp.com/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 14 osob.
Hlasovat

FIREBALL

Zlín

Videoklip

Kapela složená ze zkušených zlínských muzikantů plující na vlně Hard Rocku 70-90 .let s moderním soundem a přístupem. Klade důraz na instrumentální zručnost . S různými přestávkami /působení členů v Lenny Kravitz revival,Pearl Jam revival / působí na scéně již 19.let. V současnosti vydala již své 2 autorské CD „ WAKE UP“ . Zůčastnila se mnohých festivalů , pivních slavností a moto srazů…. ….v roce 2015 předskakovala i slavné anglické skupině U.F.O. …v pořadu CZECHPARÁDA na TV REBEL úspěšně běžel videoklip k songu „Wake Up“/5*1.místo,3*2.místo/ Kromě vlastních věcí někdy zazní v jejím programu mimo jiné i zajímavě zpracované covery kapel Thin Lizzy,Deep Purple,Free,Teda Nugenta,Gotthard ,Steepenwolf,Judas Priest,Lynyrd Skynyrd.…. Složení: Vilda Jurčák-voc Jiří /Pecka/ Petřkovský-kytary,voc Aleš Krupík-basa,kytara Pavel Kajš-kytara Pepa Pleca –bicí …….+ hosté Vychutnejte si příliv riffů ,hukot bicích , kvílení kytar a tepu baskytary..hudby ,která vás odnese do jiných světů...

https://bandzone.cz/fireball

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 23 osob.
Hlasovat

FRENCIZ

Třebíč

Videoklip

Jsme pop-rocková autorská kapela, která vznikla na ose Třebíč - Brno v průběhu roku 2017. Od října 2017 fungujeme v současné sestavě: Petr Nováček – (kytara, zpěv), Pavel Bříza – (bicí) a Jaromír Zábranský – (basa).

https://frenciz.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 55 osob.
Hlasovat

GROGY

Valašské Meziříčí

Videoklip

Jsme pětičlenná rocková kapela z Valašského Meziříčí, ve které působí muzikanti s rozdílným rukopisem. Záleží nám především na celku. Společně hrajeme od rocku 2013. Tvoříme jen vlastní autorskou hudbu s výhradně českými texty. Hudbu děláme s láskou a chceme se muzikou i nadále bavit. Aktuálně máme připravený až 2,5 hodinový koncertní program, ale neusínáme na vavřínech a tvoříme dále. V roce 2015 jsme natočili DEMO a právě nyní dokončujeme debutové CD. Bigbít je láska jako trám a pokud to cítíte stejně, tak s námi společně buďte prostě GROGY!

http://www.grogyrock.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 198 osob.
Hlasovat

HANZ'S FUCKERS

Hulín

Videoklip

Česká rocková kapela HANZ´S FUCKERS, fungující jako plnohodnotná kapela od podzimu 2017 (dříve pouze jako boční projekt). České zpěvy na hutném spodku, rockové skladby s hitovým potenciálem. Muzika stravitelná pro všechny generace, od popu po metal. V řadách kapely hrají muzikanti, kteří mají zkušenosti s vystupováním na všech velkých festivalech u nás v ČR, ale taky zkušenosti ze zahraničí nebo jako předskokani světovým ikonám. Kapelu Hanz's Fuckers si taky vybrala v roce 2014 odborná porota složená ze zvučných jmen české hudební scény jako vítěze celoroční soutěže Rockmax 12 na Rádiu Rockmax, kde porazili dalších 99 kapel. Diskografie: 2007 - I. 2009 - II. 2014 - EP Nechtěnej 2017 - EP Klíč Bandzone: www.bandzone.cz/hanzsfuckersrocknroll Facebook: https://www.facebook.com/HANZS-FUCKERS-361835100637454/

https://bandzone.cz/hanzsfuckersrocknroll

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 72 osob.
Hlasovat

Happeace

Pardubice

Videoklip

Melodický rock/metal, kde je motorem kapely jedenáctiletý bubeník Fanda Kmoníček.

http://www.bandzone.cz/happeace

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 18 osob.
Hlasovat

Huménečko

Veselí nad Moravou

Videoklip

Kapela vznikla náhodným setkáním muzikantů z Lipovské rockové kapely a Strážnické cimbálky. Šlo nám o propojení těchto dvou žánrů a původně mělo jít jen o studiovou nahrávku. Bicí, basa, španělka, housle a cimbál, obsazení, se kterým hrajeme již pět let. Nejsme ale žádní začátečníci, všichni máme za sebou bohatou muzikantskou minulost. Momentálně pracujeme ve studiu na třetím CD a připravujeme další videoklip. To jsme my, Huménečko.

http://www.humenecko.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 119 osob.
Hlasovat

Chainsaw Romance

Brno

Videoklip

Kapela Chainsaw Romance vznikla hned na začátku roku 2018 s cílem otevřít se modernímu rocku. Naše písničky jsou plné tvrdých kytarových riffů podkreslených syntezátory, se kterými rádi experimentujeme. Stále zkoušíme něco nového a chceme oslovit fanoušky napříč žánry.

http://bandzone.cz/chainsawromance

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 2 osoby.
Hlasovat

IAN

Brno

Videoklip

Akustický energický projekt vycházející ze směsice songwriting, rock'n'rollu a moderního písničkářství prošel od roku 2013 už nemalou cestu. Po vítězství v YOUTUBE fest v roce 2013 zvládli IAN vydat velmi kladně přijatou desku VOYAGE, tři roky po sobě hrát téměř 100 koncertů, s Digital fever /HEY GIRL/ se jim podařilo nahrát jednu z nejhranějších písní v českém éteru za roky 2015/2016. Kromě cest i po zahraničí (festival RENNES /FR/, SZIGET /HU/) a rotací (ne)přeberným množstvím medií si IAN dvě sezóny vyzkoušeli i baletní prkna se souborem Národního Baletu Brno, kdy doprovázeli baletní představení live a vyprodali dokonce dvě "derniery". Kapela se v roce 2017 věnovala soukromým projektům a v jako první singl z nové "éry" vydala téměř potichu singl /COMA/ a připravuje se na vydání další desky. Původně akustické duo se po sérii koncertů s doprovodnou kapelou rozrostlo o další členy už zřejmě na stálo:-)

https://www.facebook.com/WeAreIAN/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 6 osob.
Hlasovat

IMORTELA

Otrokovice

Videoklip

Kapelu IMORTELA založila v roce 2005 čtveřice muzikantů toužících hrát a tvořit vlastní skladby ve stylu melodic metal. Své první CD s názvem Nevěřím na sliby kapela vydává v roce 2005. Toto CD obsahuje např. svižnou hitovku Dokonalý, která dodnes nechybí v playlistu kapely. V roce 2007 IMORTELA natáčí své druhé CD s názvem Nesmrtelný. I tohle CD obsahuje několik hitovějších skladeb, jako např. Nesmrtelný, Pár tónů, White dream. Fanoušky byla deska velmi dobře přijata a dodnes je o ni zájem. Další plackou kapely je singl MMXI, vydaný v roce 2011, obsahující skladby Bouře a Šestý smysl. Následující období kapely se již nese v duchu celkově tvrdšího soundu, a to především díky výměně kláves za druhou kytaru. Další studiové počiny IMORTELA vydává jednotlivě, v roce 2014 jde o skladbu Dávné prokletí, ke které kapela pořizuje také svůj první oficiální videoklip, nebo v roce 2015 o skladby Nechci odejít a You make me feel. 27. dubna letošního roku nastoupila IMORTELA do bzeneckého nahrávacího studia SHAARK, kde započala s natáčením skladeb pro novou desku. Po prvním nahrávacím týdnu kapelu opouští kytarista PAVEL STUCHLÍK. Kapela se rozhoduje pokračovat pouze s jednou kytarou a do skladeb opět vrátit klávesové party. Aktuální sestava kapely IMORTELA tedy je KATEŘINA BARTOŇOVÁ – zpěv, HONZA JURYGÁČEK – baskytara, PETR KOSTOLANSKÝ – bicí, MAREK BARTOŇ – kytara. Jako první je ve studiu dokončena skladba Svár. Jejím následným zveřejněním chce kapela fanouškům ukázat, jak bude celé album znít, a jakým směrem se bude IMORTELA v nejbližších letech ubírat. Na konci letních prázdnin se ke skladbě Svár také podařilo pořídit videoklip. Natáčelo se v krásných prostorách klášterní kaple v Napajedlích. Jedná se již o 3. oficiální videoklip kapely. V současné době probíhá dokončování celého alba. Předpokládá se, že venku bude do vánoc, aby si jej mohli fanoušci nadělit po stromeček...

https://bandzone.cz/imortela1

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 41 osob.
Hlasovat

Inner Empire

Ostrava

Videoklip

Melodický metal se symfonickými a elektronickými samply, v čele s ženským vokálem, doplněn českými texty.

http://www.innerempire.eu

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 28 osob.
Hlasovat

Jinan

Zlín/Brno/Praha

Videoklip

Jinan dvoulaločný, zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. V hudební formě jej můžete ochutnat jako acustic fusion ve složení – kytara, baskytara, zpěv, cajon, flétny, sax. Odrůda indie-alternative s přívlastkem pozdní sběr, ročník 2017. List je sbírán od jara do léta, podáván pak může být celoročně. Má prokazatelně pozitivní účinky na mozkovou činnost. Přestože se s ohledem na současné přírodní podmínky jeví jako rostlina nenáročná, zůstal v přírodě zachován pouze v jediném druhu a jen na malém území v České Republice, kde byl nově „objeven" pro Evropu a okolní svět. Jinan doporučuje 9 hudebníků z 10.

http://www.jinan.eu

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 2 osoby.
Hlasovat

KÁMO

Ostrava

Videoklip

Jsme tříčlenná pop-rocková kapela z Ostravy. V roce 2013 se Ondra s Lukášem potkali v Ostravě na střední. Zanedlouho zjistili, že se dali do kupy nadšený bubeník a zpěvák s kytarou. Spojovali je jak oblíbené kapely, tak touha hrát. Oba dva měli v té době své projekty, ale přesto vyzkoušeli, jak by jim to šlapalo dohromady. A světe div se, šlo to! Chyběl jenom basák. Pres krušné začátky a mnoho výměn basáku nakonec našli úžasného muzikanta Vaška, který obsadil post vocálu a basy, a tak se koncem roku 2014 rozjelo naplno rockové trio. A teď už chtějí jenom na stage kámo!

https://www.facebook.com/SkupinaKAMO/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 8 osob.
Hlasovat

Kóan

Zlín

Videoklip

Zlínský Kóan působí na domácí nezávislé scéně už řadu let. Za tu dobu vystupoval na mnohých pódiích a na svém kontě má zatím tři studiové nahrávky - aktuálně se chystá čtvrtá. Po svých výrazně alternativních začátcích posouvá svou (výhradně vlastní) tvorbu čím dál tím více směrem k rockovému a zároveň citlivému pojetí - s důrazem na originalitu, texty a především silnou atmosféru.

https://bandzone.cz/koan

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 34 osob.
Hlasovat

KOWALL COMPANY

Přerov

Videoklip

Dnes již moravská kapela byla založena roku 2011 dvojicí Filip Kovařík (akustická kytara, zpěv) a Petra Václavíková (el. kytara, vokály), ke které se postupem času přidali Viťa Kovařík (bicí, perkuse),Radim Studený (el. kytara) a Martin Žák (baskytara). Samotní muzikanti přišli již se zkušenostmi ze svých předešlých projektů. V této sestavě kapela funguje od konce roku 2014, kdy vydává debutové album JINOTAJ, na které navazuje v roce 2016 druhé album IDENTITY. V roce 2018 vychází singl OPIUM, jenž kapele otvírá novou cestu ke třetí řadové desce. Kapela koketuje na pomezí popu,rocku, indie a folku a staví na českých textech.

https://bandzone.cz/kowallcompany

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 68 osob.
Hlasovat

Lukrecius Chang

Karviná

Videoklip

1998 Rhymes Street Squad vol. 2 - 2 songy Pohádka feat.Tanita, Teenageři feat. 2. systém 2000 Vinylová deska Rhymes Street Squad vol. 2 - executive producet Master G 2001 Rhymes Street Squad KA46 - 2 songy Držíme Džina v láhvi feat. Tanita, Jsem sám feat. Tanita - spolupráce na albu s interprety RSS 2003 Kompilace RAPertoire - legendární pecka Všechno špatně 2004 HCF Negace - jako host v songu My víme 2005 Kompilace Underground Units vol. 1 - se svým demosongem Zklamání 2006 Debutový klip Jedinečný -objevil se ve vysílání TV Očko 1984-2006 -> Účastník na Rap CZ Legend foto poster 2007 Česká RAPublika -vedlejší role ve filmu 2008 Kompilace Jižní Srnkobraní vol. 2 - singl Kdo ty jsi? Kdo tě zná? feat. Hugo Toxxx Kompilace Anticquevariat - jako host v songu Dlaczego wszyscy milczą 2009 DVD Česká RAPublika Kompilace OAK Menu vol. 1 - jako host v songu Dlaczego wszyscy milczą Časopis KEREKA - rozhovor v nejprestižnějším romském časopise Rozhovor na TV Polar Debutové album Jedinečný Rozhovor v 5. elementu na TV Óčko Recenzce alba v časopisu Bravo 2010 Mladá Fronta: Sedmička - rozhovor T-music.cz - rozhovor Official CD The Best of Black Factory Volume.2 - se singlem Musím ti řict Časopis Report Music - recenze alba Romské noviny Romano Hangos - rozhovor ŠITKREDIT Dokumentární Film -rozhovor v časopise Romano Vodory - článek v karvinském Deníku 2011 - Rozhovor na Tv Polar (Šitkredit) Mladá Fronta: Sedmička - rozhovor Spolupráce z Romano hangos Reportáž na ČT1 v pořadu Romaňi Luma DJ Doemixxx Mixtape Drive or Die Exclusive Singl 2012 Producenské Album - Anticque Naše ruce Exclusive Singl Video Klip - Hustler YDNKNW DVD VOL.1 (klip a singl) 2013 - Rozhovor Karviná - Město které žije - Spolupráce s Romano Hangos - Spolupráce s Romano Vodi - Mixtape Dryman EINS ZWEI DRYMAN - Projekt Romský mentor - ROMEA, o. s. - Desetiminutovka Rozhovor s Jarmilou Balažovou - Romea, o.s. 2014 - Video Klip (Asisten prevence Kriminality) - Video Klip (OSUD VE TVÝCH RUKOU) - host na Producentské desce (DJ DOEMIXXX & RACK ROKAS – AKCE & REAKCE) - Dokumentární film (Svět bez hranic. Romové a sport) 2015 - vedlejší role ve filmu - Teď ne, Broskvičko - CD S Rapem proti kriminalitě - Rozhovor pro Český rozhlas Ostrava - EP Bozy B Infinity (Singl - Symbol) - Video Klip (Svět bez Hranic/Strach) - Video Klip (Symbol) 2016 - Návrat ke zdravému rozumu - I s rapem proti kriminalitě (DVD) - Krátkometrážní film - Syn - Eins Zwei Dryman mixtape vol. 2 (spolupráce na singlu) - Video Klip - Syn - Video Klip - Michal Bojuj...!!! - Vedlejší role ve filmu (Kyselý dech) 2017 - Videoklip - Ani nevíš jak ti rozumím - Státní zdravotní ůstav projekt -Je to i tvůj přiběh 2018 - Bojová umění - Fighter´s magazin (Rozhovor) - Video klip - 20 Let - Vedlejší role v Dokumentarním filmu - Králové Videa

http://www.bandzone.cz/chang

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 13 osob.
Hlasovat

Majvely

Brno

Videoklip

Jsme pěti členná kapela z Brna, která sází na české texty a chytlavé melodie. Máme ale čistě rockový základ a tak se s postupně s novou tvorbou posouváme od počátečního pop-rocku k čemusi, co nazýváme "hard-to-say rock". Do nahrávacího studia jsme se dostali až na jaře roku 2017 a nahráli jsme 3 singly, které byly průřezem dosavadní tvorbou ("Doufám", "Tvarohová", "Stálost"). V loňském roce jsme se také zúčastnili soutěže Bitva kapel a skončili jsme na třetím místě. Letos plánujeme hlavně koncertovat a soutěžit.

http://majvely.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 43 osob.
Hlasovat

Make My Heart Explode

Praha

Videoklip

MAKE MY HEART EXPLODE je projekt zpěváka a producenta Filipa Gemrotha, který začal svoji hudební kariéru jako frontman skupiny Toneless, se kterou vydal dvě alba - Shine And Sing (2006, SONY/BMG) a We Have Got No Friends (2009). Po třech letech pak přišla na svět debutová deska MAKE MY HEART EXPLODE (2012). Kapela záhy sklidila mnoho úspěchů - zahrála si na slovenském hudebním festivalu GRAPE, představili se jako předkapela britských HURTS nebo norských TEAM ME. MAKE MY HEART EXPLODE se také několikrát objevili na pódiu pražské ROXY, MEETFACTORY, LUCERNA MUSIC BARu, ROCKCAFE a na brněnské FLÉDĚ. Dále si zahráli jako předkapela na turné kapely LAKE MALAWI. Minulý rok kapela Make My Heart Explode vydala své druhé, jestě nadupanější album Wildfire. V roce 2019 se kapela chystá rozeznít svoje synth popové melodie na českých pódiích.

http://www.makemyheartexplode.com

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 0 osob.
Hlasovat

MamaHotel

Praha

Videoklip

Folk-punk Praha
Začátky kapely se datují k zimě 2016, od té doby se MamaHotel věnuje převážně vlastní folk-punkové písničkářské tvorbě. Rok po svém vzniku nahrála kapela první album nesoucí název „Cajdáky na 1. CD nepatří“, které pokřtila ve vyprodaném pražském klubu Vagon. V současné době kapela vydala videoklip k singlu Skřítci, pracuje na nových písničkách a připravuje se na nahrávání nového EP.

http://mamahotel-official.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 4 osoby.
Hlasovat

MONNA

Praha

Videoklip

Kapela MONNA se stala objevem projektu REC.STAGE pro rok 2018! Vyhrála v konkurenci 537 interpretů z celé České republiky a vítězství jí v letošní festivalové sezóně zajistilo hraní na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People nebo Sázavafestu. Debutová deska „Watch The New World Tonight“ sbírá od začátku pozitivní reakce, dostalo kapelu na pozici „Tip týdne“ na Bandzone.cz a zaujalo i jednoho z předních baskytaristů –Martina Ivana (Michal Pavlíček, BSP, Kamil Střihavka…), který se ke kapele nedávno připojil. Vychutnejte si mix rocku, popu, soulu, reggae a užijte si energii a radost, která z kapely přímo tryská!

http://www.monnaband.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 13 osob.
Hlasovat

NaHraně

České Budějovice

Videoklip

Všechno je to v našich textech...

https://bandzone.cz/nahranexx

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 191 osob.
Hlasovat

Něco Mezi

Prostějov / Brno

Videoklip

Prostějovská kapela, typická prolínáním různých stylů od ska, funky, rocku, hiphopu, reggae atd.
V současné době je nás celkem šest - saxofon, pozoun, baskytara, kytara, bicí klávesy + jeden zpěv. Zpěvák je zároveň baskytarysta, docela se u hraní zapotí. Je to náš Feďa. Saxík hraje zakladatel kapely Ladík. Za bicíma sedí nejkratší dobu působící, Mira čertisko. Do kytarových strun se opírá Radim a dechovou sekci doplňuje pozoun Mišák. Celkovou harmonii harmonizuje klávesák Venca, občas hrající na akordeon a občas vlastně na cokoli jiného...

http://www.necomezi.com

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 23 osob.
Hlasovat

No Easy Way

Skuteč

Videoklip

Skutečsko-chrudimská alt-rocková kapela No Easy Way vznikla na sklonku roku 2015 jako bezejmenná sešlost třech muzikantů se společnými hudebními zájmy - dělat vlastní muziku a přjiít s novým žánrem na regionální scéně. Na jejich vystoupeních si poslechnete autorskou muziku s lehce melancholickým nádechem. Z jejich textu promlouvají zhudebněné naděje a touhy moderního člověka. Mollové tóniny v jejich akordech ve vás probudí nutkání zamyslet se nad smyslem vlastního bytí, Durové obraty nakonec ukazují, že i v šedém světě stále existuje naděje. Tříčlenná kapela ve složení kytara, basa a bicí se nebojí ohnout zvuk nástrojů podle svého gusta. Za zkušenostmi muzikantů stojí angažmá v několika místních regionálních kapelách. Na hudebním poli určitě nepatří mezi nováčky, kteří by nevěděli, co chtějí. Naopak mají jasnou vizi svého směřování.

http://www.facebook.com/NEasy

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 9 osob.
Hlasovat

PAHEYL

Plzeň

Videoklip

Jsme "power-rocková" skupina, která se pohybuje na klubové scéně již jedenáctým rokem. Naše skladby se opírají výhradně o vlastní tvorbu. Vystupujeme pravidelně v klubech, na festivalech, Pivních slavnostech, soutěžích, charitativních projektech, atd... Pro menší klubíky máme připravenou akustickou verzi našeho vystoupení.
Jsme připraveni přivézt z Plzně na Moravu optimistickou a pozitivní náladu. Těšíme se!!! :-)

http://www.paheyl.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 2 osoby.
Hlasovat

Pamflet

Praha

Videoklip

Pamflet není jen hanopis, ale i Rock-pop-alternativní kapela, tvořící texty a melodie o životě nás všech. Rýpe do mezilidských vztahů a skrze svůj idealismus si vytváří pozitivní karmu. Naše pamflety nemají ambici urážet a kritizovat, nýbrž pobavit. Nedržíme se zajetých standardů a baví nás objevovat neobvyklé hudební formy. Pojďte se bavit a objevovat s námi.

https://bandzone.cz/pamflet

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 303 osob.
Hlasovat

Phoenix in Fire

České Budějovice

Videoklip

Přinášíme symfonický metal z jižních Čech. Jsme mladá parta, která v této sestavě působí jen něco přes dva roky. V roce 2019 vydáme svoje první CD.

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 96 osob.
Hlasovat

Plující

Pardubice

Videoklip

Hrajeme vlastní českou tvorbu a proplouváme různé kouty a zákoutí našich vod. Dá se říct že hrajeme pop-rock s přesahem do různých žánrů - posuďte sami... Vítěz hudební ligy města Pardubice 2013 Účastník národního semifinále celosvětové soutěže kapel GBOB 2013 V roce 2013 studiové demo “POPRVÉ” (mastering Pavel Bohatý – Anna K., Eastpark, ex BLUE EFFECT,…) Počátkem roku 2014 oficiální videoklip k singlu vzpomínky a jeho nasazení do rotace na hudební televizi FAJN ROCK TV. 2místo v soutěži FEST KLIP 2014 za videoklip k písni Vzpomínky 2014 - v anketě Hvězda internetu která je součástí Český Slavík hezké 45 místo Listopad 2015 natáčení singlu Marie ve studiu SONO, točení videoklipu začátek roku 2017 natáčení dema NOC&DEN začátek roku 2018 singl Vítr ve vlasech

http://www.plujici.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 21 osob.
Hlasovat

Quiet Entropy

České Budějovice

Videoklip

Jsme kapela z Českých Budějovic složená ze dvou kytaristů, basáka, bubeníka a zpěváko-klávesáka. Hrajeme všechny odrůdy rocku a proto je nás velice těžké žánrově definovat. Hráli jsme na akcích jako Mattoni Half Marathon, Budějovický Majáles, Jirsíkův rockový večer nebo jsme dělali předskokany kapele Smrtislav a Holden. V létě jsme se přejmenovali na Quiet Entropy, vydali náš první single Dreamless boy a natočili EP, které chystáme v lednu i s klipem vydat! Zatím tvrdě zkoušíme a těšíme se až si příští rok zahrajeme.

https://bandzone.cz/absolutezerocz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 209 osob.
Hlasovat

SHIVANAM

Brno

Videoklip

Shivanam (Ethno, CHill-Out, Ambient, Elektronik, Groowes, Trance – Fusion and Visual Performance) Shivanam je multižánrový hudební projekt, který vznikl v roce 1998. Doposud projekt Shivanam vydal dvě alba: Sound of Energy 2003 a Shivanam Live 2010. Na jaře letos vyšlo třetí album s názvem Shivaspace Experience, jehož příprava trvala téměř 3.roky a natáčelo se mástrovalo ve 4 studiích. Momentálně se kapela co se týče hudebního žánru posouvá k více hutným basovým linkám v kombinaci s analogovými a digitálními syntézami za použití etnických nástrojů a smyček. Využívá skvělé interpretetace a hlasové dispozice leadra Ivana Jaška. Hudba je pro Shivanam nástrojem interaktivní komunikace. Svá živá vystoupení propojují s videoprojekcí (VJ Steen) a animací. Se skupinou pravidelně vystupují tanečnice a jiní performeři. Součástí vystoupení bývá i fireshow. Zapojením vizuální stránky se Shivanam snaží podnítit posluchačovo vnímání a představivost. Ve tvorbě Shivanam se prolínají ambientní plochy s downtempem, etnickými prvky a energickými trancovými rytmy, což volně navazují na další projekt Shivatrance, který slaví úspěchy především v zahraničí. Jádro skupiny tvoří Ivan Jašek a multi – instrumentalista a hudební skladatel Edgar Mojdl vyučující na JAMU v Brně. Za dobu působení skupiny se ve skupině vystřídala rozmanitá škála hudebníků, kteří se dodnes na pódiích objevují jako hosté. Členové Shivanam dlouhodobě spolupracují s brněnským DeeCee studiem a studiem TokPic, která pro skupinu vytvářejí videoklipy. Vystupovali již na mnohých tuzemských i zahraničních festivalech jako Boom v Portugalsku, Sziged v Maďarsku, Transylvania Calling v Rumunsku či Untold Festival, HafenGrün festival v Německu, TranceCarpathia Gatering na Ukrajině, Samsara v Maďarsku, Mezi Ploty, Jeden Svět, Colours of Ostrava a další.

http://shivanam.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 36 osob.
Hlasovat

Solution Of Panic

Prostějov

Videoklip

Prostějovská kapela Solution of Panic je svérázná banda kombinující tvrdost coru, rychlost thrashe a mohutnost elektroniky. Svůj svérazný styl pojmenovali “thrashcore-electronica”. Momentálně má kapela venku několik demo songů z vlastní produkce a v nejbližší době se chystá řádná deska, která shrne dva roky tvrdé práce na materiálu. Skupina aktivně koncertuje po celé ČR a postupně se dostává i do zahraničních vod.

https://www.facebook.com/solutionofpanic/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 1 osoba.
Hlasovat

Sugar and Spice Holding company

Olomouc

Videoklip

Improvizující power trio, hrající původní věci a také cover verze různých žánrů balící do specifického kytarového zvuku. Členové pochází z různých koutů Československa a v kapelu Sugar and Spice holding company vykrystalizovali spontánně z jam sessionů a jiných hudebních setkání. Na vystoupeních velmi rádi zvou jako hosty nadané muzikanty, improvizují a navazují harmonii s publikem.

http://www.sugarandspice.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 3 osoby.
Hlasovat

Sylvie & Silver Matte

Plzeň

Videoklip

Sylvie & Silver Matte je nový autorský projekt na hudební scéně. Kapela vznikla na podzim 2017 a koncertovat začala na jaře 2018. Za krátkou dobu stihla tato plzeňská kapela koncerty v několika městech jak na festivalech, tak v klubech. Na podzim 2018 vydala svůj první oficiální videoklip Žít na doraz. Kapela hraje ve složení: Sylvie - zpěv, Zdenda Votava - kytara, Petr Vícha - baskytara, Benjamin Faflík – bicí. Více info na oficiálních stránkách: http://www.sylvie-sm.cz/ a https://www.facebook.com/sylvie.silver.matte/.

http://www.sylvie-sm.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 6 osob.
Hlasovat

ŠAMAT

Valašské Klobouky

Videoklip

ŠAMAT je skupina z Valašských Klobouk. Hraje alternativní rock v čele se zpěvačkou. Letos vystoupili např. na festivalech Trnkobraní a České hrady.

https://samatband.cz/new/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 158 osob.
Hlasovat

Tamala

Ostrava

Videoklip

TAMALA – proč prostě nezačít hrát, když "ta malá" herečka z divadla „od Bezručů“ píše písničky a její kamarádi „mají jasno“ v tom, jak to má být? Tak jsme k tomu jen přidali pár riffů, decibelů a navrch pravou ostravskou inverzi... Pak už koncerty v klubech, fesťáky v regionu i mimo něj, pár studiových nahrávek a dál už to znáte :-)

https://tamala.bandcamp.com/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 70 osob.
Hlasovat

The Gang

Bratislava

Videoklip

The Gang je hard rocková kapela z Bratislavy, ktorú v roku 2013 založili dvaja bratia, bubeník Dr. Evil a basgitarista Tom the Thunder. O rok neskôr sa k nim pripojil klasicky vyučený klávesák Iggy the Reaper. Gitaristom sa v roku 2016 stal známy slovenský gitarový mág Vadim Bušovský a hlavný spev prebrala mladá a talentovaná speváčka Dory, ktorej výnimočný hlas zaujal porotcov v súťaži kapiel Rocková maturita 2016, kde kapela vybojovala tretie miesto. Prvým veľkým úspechom kapely je vydanie rovnomenného debutového albumu koncom roka 2017. Album získal veľmi kladné hodnotenia nie len doma ale aj v zahraničí. Kapela si ďalej začala získavať svojich fanúšikov na Slovensku a v Čechách, kde sa premiérovo predstavila účasťou v medzinárodnej súťaži kapiel Líheň 2018, kde dosiahla krásne druhé miesto. Kapela vystúpila na viacerých festivaloch, napr. Topfest či Tanec Slnka na Slovensku a na Dočesnej v Čechách. V súčasnosti kapela aktívne koncertuje a pripravuje nové skladby na svoj druhý album. Štýlom kapely je zmes hard rockových koreňov, kombinovaná s moderným zvukom a čírou energiou, čo vytvára výbušný, intenzívny a dynamický zvuk. Kapela nasleduje dedičstvo hard rockových legiend 20. storočia.

http://www.facebook.com/TheGangOfficial

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 166 osob.
Hlasovat

The Shookies

Brno

Videoklip

Brněnská kapela The Shookies vznikla v roce 2010 v jedné vysokomýtské kavárně, kde se potkala parta lidí se stejným hudebním cítěním a chutí společně tvořit. Inspirovala je především písničkářská tradice zahraničního folk-rocku a acoustic-rocku a z buskování v parku se postupně vypracovali až na klubovou a festivalovou scénu. V roce 2014 pokřtili debutovou desku Great Test Hits. Byť se od svého vzniku složení kapely částečně obměnilo, stále si zakládá na původním hudebním záměru a osobitém zvuku. Nebojí se však zůstat otevřená rozličným žánrům a experimentovat. Za poslední největší úspěch považuje support Glenu Hansardovi a Interference v olomouckém Jazz Tibet Clubu. V současné době The Shookies pracují na nových skladbách a připravují druhé album.

https://www.facebook.com/theshookies/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 4 osoby.
Hlasovat

TICHO!

Krnov

Videoklip

Vážení posluchači. Nyní bude chvíli TICHO! V tichu hrají Pavel Malík (baskytara, zpěv), Stanislav Vendolský (kytara) a Marek Vítámvás (bicí).

http://www.skupinaticho.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 161 osob.
Hlasovat

Traverza

Brumov-Bylnice

Videoklip

Kapela Traverza je mladá rocková – punkrocková kapela z Valašska. Z kraje roku 2016 ji založili Tomáš Satín (frontman, kytarista a zpěvák) a Radek Bartošák (sólový kytarista a zpěvák). Nyní tuto dvojku doplňuje Kamil Vaculčík (baskytara a zpěv) a Zbyněk Pohůnek (bicí a zpěv). Za celou dobu svého působení na zdejší scéně už kapela stihla sehrát desítky koncertů a dokonce si zahrála i s takovými kapelami jako jsou např. Iné kafé, Zakázaný ovoce, Reflexy, Voxel, Martin Harich, atp. Na začátku roku 2018 Traverza vydala své první album s názvem „Zrcadlo“, které ihned vyvolalo nával pozitivních hodnocení ze všech stran.

https://kapela-traverza.webnode.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 290 osob.
Hlasovat

Trocha Klidu

Šumperk

Videoklip

Trocha Klidu je čtyřčlenná česká pop-rocková kapela. Založena byla v březnu 2014 s jasnou vizí, psát české zpěvné písničky. Tato vize přetrvala, avšak povyrostla o chytlavé melodie, čirou myšlenku textů a otevřený přístup k fanouškům. Kamarádské pouto uvnitř kapely napomáhá úspěchům kapely. V březnu 2015 vyhráli soutěž o předkapelu Chinaski v rámci Rockfield tour 2015. V roce 2017 odehrála kapela vydařené turné s kapelami UDG a OVOCE. V létě téhož roku si zahráli na kultovním festivalu České a moravské hrady. Kapela je ovlivněna (nejen) tvorbou českých písničkářů Honzou Pokorným, Václavem Lebedou nebo také Tomášem Klusem - méně čekanými jsou pak interpreti jako UDG, Tata Bojs, Paulie Garand, MC Gay, ale i Ben Cristovao, nebo Ewa Farná.

https://bandzone.cz/trochaklidu

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 201 osob.
Hlasovat

tryo

Blansko

Videoklip

tryo ● blanenská trojice hrající alternativní pop rock. V červnu 2018 vydali EP Bedroom Jive, kde se odklonili od původního funkového zvuku do těch míst kytarové hudby, kde slovo pop není nadávka. Šimon Podrazil, vokál/kytara; Lucie Čejková, vokál/baskytara; Hynek Čejka, bicí.

http://tryo.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 81 osob.
Hlasovat

Uni-Corn

Frýdek-Místek

Videoklip

Kapela Uni-Corn je šestičlenná Frýdecko-Místecká kapela, která byla založena v roce 2014. Řadí se mezi pop-rockové skupiny. V dubnu roku 2018 vydala své první autorské CD pod názvem GRAVITACE. Skupinu jste mohli slyšet na známých frýdecko-místeckých akcích, například v rámci události Advent ve městě, na Sweetsen festu nebo v akustické podobě na FM City Festu. Kapela měla také možnost předskakovat skupině Desmod a Chinaski na koncertech ve F-M, což se shledalo s velkým úspěchem.

https://bandzone.cz/kapelaunicorn

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 193 osob.
Hlasovat

VOLUME

Trencin

Videoklip

Kapela VOLUME pochádza zo Slovenska, konkrétne z Trenčína. VOLUME hrá výhradne vlastnú tvorbu v rodnom Slovenskom jazyku. žánrovo sa kapela kategorizuje ako Hard-rock, aj keď jej nie sú cudzie ani ďalšie podžánre. Koncerty kapely sa vyznačujú hlavne energickou koncertnou show. Kapela aktívne koncertuje po celom Slovensku a Českej republike. Tento rok sa VOLUME podarilo ukázať aj v Nemecku a vo Švajčiarsku. Viac info nájdeš na www.volumeband.sk

http://www.volumeband.sk

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 7 osob.
Hlasovat

Wasabi

Ústí nad Orlicí

Videoklip

Kapela hrající výhradně vlastní tvorbu s českými texty. "Nechceme toho moc - jen si zahrát a předat Vám část naší energie a myšlenek" Nemá cenu moc psát - to prostě musíte slyšet :-). Waši Wasabi

https://bandzone.cz/wasabi

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 7 osob.
Hlasovat

Who Knows?

Pardubice

Videoklip

Who Knows? je pardubická kapela hrající nezávisle alternativní akustický rock s osobitými texty, což znamená, že se v její tvorbě prolínají prvky rocku, blues, folku a popu v netradičním pojetí. Tomu odpovídá i obsazení kapely. Sestava: Míra Kincl - vokály, kytara Richard Roučka - vokály, kytara, klávesy Dan Bárta - kytara Honza Ryšánek - kytara, cajon Lukáš Kučírek - baskytara

http://www.whoknows.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 102 osob.
Hlasovat

Zostra

Ostrava

Videoklip

ZOSTRA Dravá, čtyřčlenná kapela z Ostravy, hrající vlastní tvorbu na pomezí punk-rocku i jiných stylů s českými texty, která klade důraz na melodičnost jednotlivých songů. Vznik kapely se datuje na leden 2015 – za tu dobu kapela odehrála několik desítek koncertů a v kapelním arzenálu přibyly tvrdé, rychlé, klidnější i pomalejší písně. Na začátku září 2018 kapela vydala na vlastní náklady své debutové CD „V zajetí osudu“, na kterém se nachází 11 autorských písní, jenž se věnují různým tématům deprese, lásky, naděje i štěstí. V současnosti kapela pracuje na nových písních a novém EP.

https://bandzone.cz/zostra2015

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 6 osob.
Hlasovat