25/5 - 2/6/2018

58. Mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

Hlasování pro Kapelu 58. ZLÍN FILM FESTIVALU


Hlasuj pro kapelu, kterou chceš vidět v koncertní zóně  58. Zlín Film Festivalu a vyhraj mobil Huawei P10 Lite, filmpasy, volňásky do koncertní zóny OAP a další ceny!
 

I tvůj hlas může rozhodnout o tom, které 3 kapely přijedou zahrát na festival v termínu od 28. - 31. 5. 2018, a která z nich se stane „Kapelou 58. Zlín Film Festivalu“.

Jak hlasovat?

Hlasování na webu kapely.zlinfest.cz je dvoukolové!
V termínu od 15. 1. – 28. 2. 2018 můžeš vybírat ze všech přihlášených interpretů.
Od 1. 3. do 4. 4. 2018 se bude hlasovat už jen pro prvních deset z prvního kola (začíná se nové kolo - počet hlasů = 0).

Pravidla on-line hlasováni:

- hlasování probíhá prostřednictvím registrace emailové adresy (ta slouží ke kontaktování a identifikaci výherců)
- svůj hlas můžeš dát maximálně 3 interpretům v každém kole
- zúčastnit se můžeš dvou kol a tím tak zvýšit i svou šanci na výhru  
- do hlasování budou zařazeny pouze validní emailové adresy
- hlasy z jednorázové e-mailové adresy nejsou povoleny a budou smazány
- organizátor soutěže si vyhrazuje právo ověřit, zda je e-mailová adresa používaná, a v případě, že zjistí, že ne, má právo hlas této e-mailové adresy smazat
- provozovatel si vyhrazuje právo do výsledků hlasování dle svého uvážení zasáhnout tak, aby nedocházelo k poškození kvality soutěže, dobrého jména a prestiže ZFF

Výhry:

Každý týden vyhlásíme výherce, kteří obdrží 2 filmpasy na 9 festivalových dnů a 2 vstupenky na koncert dle vlastního výběru.
Jeden z vylosovaných hlasujících v druhém kole získá také mobilní telefon Huawei P10 Lite Dual Sim.

Čím dříve budeš hlasovat, tím větší je tvá šance vyhrát!

Vyhodnocení:

5. dubna 2018 budeme znát držitele mobilního telefonu a 3 interprety dle on-line hlasování, kteří ve Zlíně vystoupí. Organizátoři také rozhodnou o tom, zda nasadí do hry svého čtvrtého „černého koně“. Přesný datum vystoupení finálových interpretů bude dostupný na webu www.zlinfest.cz v sekci doprovodného programu po jeho oficiálním zveřejnění.

POZOR další šance na výhru hodnotných cen!

Pokud se zúčastníš koncertů finálových kapel během 58. Zlín Film Festivalu a budeš hlasovat pro toho nejlepšího, můžeš získat další atraktivní ceny.

VÝHERCI (2x filmpas + 2x vstupenka na koncert)

1. týden / Martin V. [Freeze.Martin@]
2. týden / Marcela V. [Marcelka.vosahlova@]
3. týden / Pavel H. [Hrabovsky32@]
4. týden / Simon P. [anapolis@]
5. týden / Petra J. [peta.janova@]

 

PARTNER SOUTĚŽE

Bandzone.cz

 * Databázi emailových kontaktů může pořadatel využít pro zaslání Newslletteru. 
Kontakt: kapely@zlinfest.cz008

Mníšek pod Brdy

Videoklip

Kapela 008 byla po krátké odmlce, před kterou se vystřídalo v kapele více členů, znovuzaložena 14.2.2011.
Postupem času kdy kapela získávala nové a nové zkušenosti se vypracovala až do dnešního stádia, kdy má za sebou nahrání 3 řadových cd, které nahrává svépomocí ve vlastním „studiu“. Za dobu svého působení bylo odehráno již nespočet koncertů. Nyní je to již kolem 45 koncertů ročně.

Mezi úspěchy řadíme zejména poslední období, kdy jsme měli tu možnost si zahrát na stage kapely Škwor, jakožto jejich 2. předkapela, dne 30.9.2017 v Mníšku pod Brdy. V listopadu a v prosinci roku 2017 jsme měli nasazen videoklip ke skladbě „My jedeme dál“ v Czechparádě na TV Rebel, kde jsme se umístili střídavě na 3. a 4. pozici, což je zhruba v polovině žebříčku.

Od února 2018 do půlky května 2018 jedeme „Světoborné tour“ se 14ti zastávkami po klubech v ČR. Jako stálým hostem tohoto tour bude kapela PURE OLCOHOLIC PUNK. Během tohoto tour budeme do playlistu začleňovat některé písně z právě připravovaného EP.

http://www.bandzone.cz/008

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 45 osob.
Hlasovat

432 Hz

Ostrava / Frýdek-Místek

Videoklip

Kapela 432 Hz je moravskoslezská kapela založena v r. 2016 hrající vlastní tvorbu v češtině, žánrově na pomezí Indie Folku a Progresive Rocku. Za sebou má účinkovaní na několika akcích a festivalech a dále nahravání prvních studiových nahrávek.

Ve složení ak.kytara/klavír/zpěvy/el.kytara/bas.kytara/housle/bicí se snaží společně lazení na frekvenci 432 Hz předat skrz povětšinou melodické písně pozitivní energii.

http://432hz.band/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 45 osob.
Hlasovat

After Evolution

Zlín

Videoklip

Hrajeme ve 4 členné sestavě, texty máme anglické jelikož polovina našich fanoušků je i ze zahraničí a také jsme hodně orientovaní do světa.

Co se týče našich úspěchů, dělali jsme rozhovor ve 2 číslech magazinu Spark, naše písnička z našeho prvního alba "Threnodies" se stala soundtrackem ke krátkému italskému hororovému filmu "Biancore Cupo" od spisovatelky Anemone Ledger, vyhráli jsme soutěž jako kapela o to, zahrát si na Trnkobraní a příští rok již budeme podepisovat u nového alba smlouvy se zahraniční produkční a nahrávací společností.

Byla by nám čest zahrát si na zlínském filmovém festivalu a ukázat, že Zlín má nejen filmové ale i hudební talenty! ;)

https://www.after-evolution.com/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 189 osob.
Hlasovat

Ajdontker

Havířov

Videoklip

Kapela působí od roku 2010 a za tu dobu stihla odehrát přes 270 koncertů, vydat debutové CD Nad věcí, několik dalších EP, singlů a videoklipů.

Předskakovala kapelám jako jsou Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Kryštof, atd. a má za sebou již i přední české festivaly, např. Rock for People.

Vyhrála také několik studentských soutěží - University Band Contest 2013 či ostravské regionální kolo soutěže GBOB 2013. Několikrát vystoupila na televizi Óčko a v březnu roku 2015 byla jako Bandzone Tip Týdne.

http://www.bandzone.cz/ajdontker

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 18 osob.
Hlasovat

Alchymie

Chlumec Nad Cidlinou

Videoklip

Kapela Alchymie vznikla v roce 2013 v Chlumci nad Cidlinou. Od samého začátku hrajeme vlastní tvorbu v akustickém podání.

V roce 2015 jsme vydali debutové album Proti proudu a poté roku 2017 CD s názvem Drž se mě. Vystupuje na festivalech, v klubech a soukromých či firemních akcích po celé České republice.

https://www.alchymie-kapela.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 8 osob.
Hlasovat

Apoaché

Zlín

Videoklip

Zlínská kapela, která od roku 2003 produkuje vlastní tvorbu, má za sebou tři alba a neustále pracuje na nových nápadech.

Vlivy moderního jazzu, fusion, world music, reggae, ale i popu jsou stylové prvky, které se v autorské tvorbě sice objevují, ale její výsledný sound je charakteristický a originální. Kapela pracuje s harmonií a rytmem vlastním způsobem a obohacuje je jak o elektronické prvky, tak třeba i arabskou loutnu.

Apoaché má za sebou mnoho úspěšných koncertů jak na festivalech (colours of ostrava) tak především v klubech.

http://www.bandzone.cz/apoache

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 46 osob.
Hlasovat

BanWorks

Česká Lípa

Videoklip

Kapela BANWORKS vznikla v lednu 2016 společným jamováním Petra Sládka a bývalých dvou členů z počátků kapely ILLUSIONS- Jana Nováka (baskytara) a Jana Konráda (bicí) , kteří k naší formaci připojili kytaristu Ivana Škodu (OPTIMIK), který s Námi již bohužel nepůsobí.

Místo něho jsme přibrali baglite kytaristu Michala Račka. Kapela hraje poctivý severočeský melodický rock a doufáme, že se Vám bude líbit.

https://www.facebook.com/banworkscl/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 268 osob.
Hlasovat

BLUE NIGHT

Zlín

Videoklip

Kapela Blue Night vznikla na podzim 1969, jako bigbítová skupina studentů zlínských a brněnských škol.

V repertoáru kapely se odráží konec období hippies-rocku, blues rock a počátek hard rocku (repertoár Doors, UFO, Savoy Brown, Grand Funk Railroad atd.) Od loňského roku zařazujeme i vlastní tvorbu.

Účinkoval zde zpěvák Dan Šindel, bubeník Tony Lutonský, baskytarista Fera Schneider a kytarista Jan Vrba. Snažili se hrát něco jiného, než bylo ve Zlíně obvyklé a spíš tvrdšího a syrovějšího rázu. Po odchodu bubeníka na vojnu v roce 1970 se stal kapelníkem člen Filharmonie pracujících Karel Dvorský. Po čase zde skončil zpěvák a později i Karel Dvorský. V létě 1971, přišel nový zpěvák Petr Foldyna a bubeník Laďa Střítezský. Do sestavy P. Foldyna, J. Vrba, F. Schneider a L. Střítezský se přidal na jaře 1972 klávesista Pavel Šindler. V době normalizace se kapela musela přejmenovat. Jméno BN5 se vysvětlovalo jako zkratka názvu Bylo Nás 5. Na podzim 1972 se kapela rozešla z důvodu vojenské služby kytaristy. Na podzim 1974 vznikla formace Gemini, která měla ale jiného bubeníka, Išana Peřinu, nebyly zde klávesy, ale 2. kytara, kterou obsluhoval M. Mrlík - Parker. Tato kapela vydržela jen 2 roky. Až na jaře 1983 bylo BN5 obnoveno jako rock´n´rollová skupina (J.Vrba, P. Foldyna, Standa Vojtěch a F. Schneider), hrála ale jen do podzimu 1984.

Na jaře roku 2009 byla kapela obnovena. Z původní sestavy zůstali naživu jen kytarista J. Vrba a zpěvák P. Foldyna, alias Fáfa. Zde pomohla kapela Victoria Regia, která zapůjčila bubeníka Zdeňka Babíka a basistu Františka Velikovského. Následovala první vystoupení žijících členů BN5 po 25 letech. F. Velikovského na jaře 2010 vystřídal člen kapely Victoria Regia Milan Šabacký. Zdravotní stav nedovolil zpěváku Fáfovi pokračovat a na jaře 2011 se místo něj vrátil prapůvodní zpěvák Dan Šindel.

http://www.bluenight.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 272 osob.
Hlasovat

Broken Hearts

Kutná Hora

Videoklip

Dvojčata Petr a Pavel Francovi založili skupinu Broken Hearts v roce 1995 v Kutné Hoře. Po té co si koupili klávesy a hudební program začaly vznikat první písně. V roce 1997 natočili první album s názvem Romantic Warriors v pražském hudebním studiu. Tři roky poté ve stejném studiu natočili druhé album s názvem 24 hours.

Hrají melodicky pop.Skladby jsou hodně svižné, letí jako s větrem o závod. V jejich textech naleznete lásku.Stačí si přečíst název skladeb a bude vám jasno. Nechybí sbory, výtečné melodie, náboj-a to potom vznikají alba, které se vám zakousnou do hlavy a nepustí.

http://bandzone.cz/brokenhearts1

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 6 osob.
Hlasovat

Cloud Nine

Plzeň

Videoklip

Kapela CLOUD NINE vznikla v druhé polovině roku 2016. Ve své tvorbě kombinuje vokály s pianem, bicími a baskytarou, doplněnými výraznou elektronikou.

Žánrově se kapela nejvíce blíží k elektropopu, hudebně však mísí vlivy i dalších stylů včetně rocku, indie popu a hip hopu. Ve svých textech zkoumá různé stránky mezilidských vztahů a společenská témata. Název kapely je odvozen od anglického idiomu „be on cloud nine“, což je stav naprostého štěstí nebo přímo euforie.

Mezi nejbližší plány patří natáčení nových písní ve studiu, 2 videoklipy s tanečními choreografy, propagace a koncertování nejen v ČR.

http://www.cloudnine.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 23 osob.
Hlasovat

Critical Acclaim

Přerov

Videoklip

Kapela Critical Acclaim je parta kluků z Přerova, hrající něco mezi rockem a crossoverem. Vznikli v roce 2014.
V roce 2015 vydali své první album Taste of Ink.

Momentálně kluci dotočili videoklip k novému singlu Fallen Butterfly a jak sami kluci říkají: " Stejně jako se
vyvíjí naše hudba, vyvíjí se i naše klipy". Takže se je rozhodně na co těšit.

https://www.facebook.com/bandcriticalacclaim/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 28 osob.
Hlasovat

DCRadio

Děčín

Videoklip

Živočišná směs osobností v punkrockovém balení. Texty, ve kterých se každý najde, podpořené přesným bubeníkem a melodičností kytar. Za 3 roky existence kapely, je na kontě více než 100 koncertů po celé ČR, ale i SK. Nejedná se jen o klubovou scénu, ale i o renomované velké festivaly jako Rock for People, Sázava fest, Benátská, Zadarmo fest a jiné.

Diskografie: v prvním roce vydává kapela album Pod vlivem, na kterém se podílí velmi talentovaní lidé, od grafiky ( Limen clothing ), po samotné nahrávání ve Studiu Rápotice. V několika hitparádách jsme obsadili první příčky a kladné recenze všechny jen utvrzovaly ve smyslu tohoto projektu.

V září 2017 vyšel videoklip na singl Tajemství. V hlavní roli se předvedl Tomáš Klus a zakladatelka akce Dívka české republiky Aneta Kuklínková. Klip vznikl pod vedením Landscape productions ( Sabina Křováková, Jakub Děkan, Hello officer!... ). O nahrávku se tentokrát postaralo studio The Barn.

V současné chvíli bylo úspěšně dokončeno tour, které mělo 18 zastávek po celé ČR.

http://www.dcradio.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 237 osob.
Hlasovat

Dirty Way

Litomyšl

Videoklip

Psal se rok 2007 a Pája Nešpor, jeho bratr Wicky a Fanda Abraham založili, společně s dnes již nehrajícími členy, kapelu DIRTY WAY.

Kluci vystupovali převážně s převzatou tvorbou, ovšem po výměně bubeníka, v roce 2009, už hráli pouze svoje písničky. Měli za sebou 2 demáče, a tak o rok později vydali desku "Naše generace". Velkým úspěchem bylo 2. místo v anketě videoklipů "Výtah", na TV Óčko, kde se velmi dobře uchytila skladba "Hudba pro všechny". Po třech letech od první desky vydává skupina CD "Realita" a zatím poslední oficiální plackou je EP "Počítej do nekonečna" z roku 2015.

Momentálně za sebou mají Dirty Way personální bouři, jelikož se za poslední rok vystřídali v kapele hned 2 členové. Základní trojice ovšem zůstává. V současné době skupina pracuje na třetí oficiální desce.

Dirty Way si za svou desetiletou historii zahráli po boku kapel jako: Nightwork, UDG, Inekafe, Rybičky 48, Jaksi Taksi, ZakázanÝ Ovoce, Lord Bishop (USA), Uplift Spice (Japonsko) a další...

http://www.dirtyway.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 270 osob.
Hlasovat

DneskaNe

Kroměříž

Videoklip

Jsme tříčlenná kapela ve složení Radim Klem (kytara a zpěv), Marek Pobořil (bicí a zpěv) a Lukáš Pobořil (baskytara), hrajeme rock-punkrock s českými texty.

Společně skládáme svou vlastní tvorbu a vytváříme si ji sami. Kapela je našim největším koníčkem a máme ji na prvním místě. Protože nás to moc baví, hodně pro to obětujeme. Makáme, dáváme do toho vše a snažíme se udělat to co nejlíp a vše děláme od srdce. Žádná naše píseň nepřišla jen tak, ale každá má svůj příběh, stejně jako naše kapela.

http://www.dneskane.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 189 osob.
Hlasovat

Easy Steps

Ostrava

Videoklip

Easy Steps je mladá pop-rocková kapela sídlící primárně v Ostravě. V momentální sestavě se drží od roku 2014 a tvoří ji zejména studenti.

Zakládající člen Vašek Vidlička (bubeník), Josef Kutý (basista, zpěv) a Vladimír Blahož (zpěv, kytara). Kapela se zaměřuje zejména na popovou a rockovou hudbu a snaží se progresivně tvořit novou hudbu a jít s trendem. Od jejího vzniku měli Easy Steps nespočet koncertů, jak vlastních, tak festivalových, klubových a dalších. Předskakovali například kapelám Olympic, Horkýže slíže, Divine Attraction a dalším.

Na začátku tvořili texty hlavně anglicky, nyní se však zaměřují pouze na češtinu. Primárně má za cíl tvořit hudbu, která lidi baví, ale hlavně hudbu, která baví samotné členy kapely. Nově vytváří hudební produkci pod záštitou kytaristy kapely Kryštof, Evžena Hofmanna. V jeho studiu Taurus Records tak kapela nahrála nejnovější EP s názvem Zvukoprázdno.

Momentálně kapela zvyšuje pozornost tvorbě nových singlů, připravuje se na letní sezónu a natáčení videoklipů.

http://easysteps.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 62 osob.
Hlasovat

ETTERNA

Prešov

Videoklip

Dvojica Luxin Tenebris a Feral Inferis sa po osobnom stretnutí dohodnú s gitaristom Števom Korčákom na spoločnej tvorbe.
Števo zároveň sťahuje do kapely na pozíciu speváka Adyho Hnata. Formácia takmer okamžite začína spoločne pracovať na svojich autorských skladbách.

V auguste má zoskupenie dokončené 2 skladby s ktorými sa chystá do štúdia a aktívne maká na dokončení svojho debutového albumu ktorého vydanie ohlasuje na koniec zimy 2018.

24. septembra nahráva skladby s názvom "DEMON" a "SECRETO EN FRAGOPOLIS"
20.10.2016 je vypustená debutová skladba Démon vo forme lyric videa

Pol roka po vzniku vydáva kapela svoj prvý oficiálny videoklip ku skladbe „Secreto en Fragopolis“ ktorý je tak ako „Demon“ prijatý fanúšikmi prekvapivo pozitívne.

http://www.etterna.eu

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 15 osob.
Hlasovat

Fack!nk Freakz

Zlín

Videoklip

Mladá sexy banda, která svým živým groovem rozhýbe každého!
Od roku 2016 baví svou směsicí funku, soulu, rocku a popu. Pojďte si užít Fack!nk Freakz párty!!!

http://www.fackinkfreakz.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 306 osob.
Hlasovat

F-DUR Jazzband

Zlín

Videoklip

F-dur Jazzband je třináctičlenná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994.

Kapela staví na výjimečném projevu vokalistů Zuzany Sapárové a Rolanda Hamaje, precizní rytmice a sólistech v dechové sekci. Vystupuje pravidelně nejen v hudebních klubech po celé republice, ale i na festivalech s mezinárodní účastí.

Obsazení
Zdeněk Marušák - tenorsaxofon, leader
Jan Slavík - altsaxofon
Vojta Palisa - barytonsaxofon
Pavel Skopal - 1. trubka
Jaroslav Kocůrek - 2. trubka
Jan Divoký - trombón
Pavel Procházka - klávesy
Jan Podhorný - kytara
Vratislav Křivák - baskytara
Lukáš Němec - perkuse
Marek Šlapanský - bicí
Zuzana Sapárová - zpěv
Roland Hamaj - zpěv

http://www.fdur.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 144 osob.
Hlasovat

FIREBALL

ZLÍN

Videoklip

Kapela složená ze zkušených zlínských muzikantů plující na vlně Hard Rocku 70-90 .let s moderním soundem a přístupem. Klade důraz na instrumentální zručnost, chytrost a plnost riffů.

S různými přestávkami /působení členů v Lenny Kravitz revival, Pearl Jam revival / působí na scéně již 15.let.V současnosti vydala již své 2 autorské CD „ WAKE UP“ 2015.Projela hodně klubu a zůčastnila se mnohých festivalů.
V roce 2015 předskakovala i slavné anglické skupině U.F.O.
V pořadu CZECHPARÁDA na TV REBEL úspěšně běžel videoklip k songu „Wake Up“/5*1.místo a 3*2.místo/

Kromě vlastních věcí někdy zazní v jejím programu mimo jiné i zajímavě zpracované covery kapel Thin Lizzy, Deep Purple, Free,Teda Nugenta, Gotthard , Steepenwolf, Judas Priest, Lynyrd Skynyrd.….

Přijďte si vychutnat příliv riffů, hukot bicích, kvílení kytar a tepu baskytary..hudby, která vás odnese do jiných světů...

http://bandzone.cz/fireball

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 262 osob.
Hlasovat

FoxO

Praha

Videoklip

FoxO hraje vlastní autorskou tvorbu, která vychází z moderního pojetí šansonu. Charakteristické jsou české texty a neobvyklé spojení klasických akustických nástrojů (housle/cello/ukulele/kytara/djembe) s midi kontrolery a syntezátory.
Podobnou sestavu nenajdete.

Žánrově kapela cestuje napříč žánry od folkových až lidových písní, popu, rocku přes inspiraci v hip-hopu, reggae a taneční muzice.

Historie:
Kapela vzniká v roce 2013 jako klasické písničkářské duo, které se postupně rozrůstá o smyčcové nástroje a basu. V této sestavě nahrává FoxO demo Ex, které nahrává v žitavském studiu. Singl Ex byl čtyři týdny nasazený v hitparádě rádia Rock Zone, kde posbíral jedno první a dvě druhá místa. Po personální změně na postu houslisty a baskytaristy začala kapela od září 2015 intenzivně připravovat podklady pro další nahrávání. V lednu 2016 se spojila s producentem Lukášem Chromkem (Thom Artway), se kterým vzniká v průběhu léta třípísňové EP. Zkušenosti z nahrávání se kapela okamžitě snaží využít v úpravě celého repertoáru. Na základě ještě nevydaného EP je Foxo vybráno z 900 kapel do soutěže Líheň 2017, kde stále jako kvarteto postupuje až do čtvrtfinále mezi 24 kapel, které postupně v soutěži zbyly.

Porota ocenila autorskou tvorbu, ale zároveň doporučila doplnit sestavu o živou rytmiku. Do kapely tedy nastupuje Vladimír (ex Eddie Stoilow) s armádou perkusních nástrojů a Foxo se od května 2017, již jako kvinteto, znovu intenzivně věnuje úpravě celé tvorby. Finální oficiální představení nahraného EP a celého upraveného repertoáru včetně videoklipu k písni Černá hodinka z dílny Jakuba Čermáka proběhlo 17.10.2017 v Malostranské besedě.
Nyní se kapela věnuje přípravě na nahrávku debutového CD.

http://bandzone.cz/foxo

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 41 osob.
Hlasovat

Franc Alpa

Zlín

Videoklip

Cabaret-punková kapela Franc Alpa vznikla po dlouhém zkoušení, respektive nezkoušení, ale vysedávání ve zlínském klubu Loft, přibližně v roce 2010.

Po prvotních debatách se jednoho dne ustálila historicky první sestava a konečně se začalo i hrát. Prozatím ale ve zkušebně. Jak čas plynul, přišly i první úspěšné koncerty. A přišly i ty méně úspěšné. Koncertovalo se. Následně však odešli někteří členové a zničehonic si dal Franc Alpa nečekaný odpočinek.

V roce 2017 se však utvořilo zbrusu nové složení, a sice Marek Příkazký (baskytara, zpěv) - Martin Šramka (kytara, zpěv) - Petr Ptáček (bicí), které vám opět dopřeje pořádný lidový nátěr.

http://www.francalpa.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 95 osob.
Hlasovat

Fuzzy2102

Litomyšl

Videoklip

FUZZY2102 - indie popový písničkář z Litomyšle Richard Jan Müller.
V září 2015 vydal své debut album Moonpop (Moonpop Records/IndiesMG), ktere se se setkalo s příznivým ohlasem (typ měsíce v časopise Rock & Pop a další recenze..) a v únoru 2016 EP Kafka na nábřeží.

Koncertuje v tříčlenné sestavě jako kapela ( má také vedlejší aktiva v indierockové kapele The Partisan z Pardubic a ještě dříve v minulosti působil v kapelách Bratrstvo, Petra Muka, Berlín, Park.. ).

Píseň Nikola je možné slyšet na ČR Radiu Wave a spolu s písní Romeo s Julií patří k nejhranějším písním na nejnavštěvovanějším českém hudebním webu Bandzone.cz.

Fuzzy2102 postoupil mezi top 100 Mattoni Hvězda Internetu 2015. Píseň Kafka na nábřeží ze stejnojmenného EP po několik týdnů(3) vedla cz-sk hitparádu Velká sedma na Radiu 1, také rádio Proglas zařazuje některé písně Fuzzyho do vysílání. Na posledním EP spolupracoval Fuzzy2102 s Moimírem Papalescu (Gun Dreams, Vanessa, The Nihilists, Magnetik…), Filipem Helštýnem (DIV I DED) a Davidem Rambouskem (FOMA). Na youtube.com je možné shlédnout dosud dva oficiální videoklipy Fuzzyho k písním „Nikola“ a „Kafka na nábřeží“.

V září 2016 vydává singl Pokoj plný mraků (Moonpop Records/IndiesMG). Druhé album Fuzzyho2102 má název Moonfactory a obsahuje deset písní. Vyšlo v září 2017 u labelu Červený kůň. Singl Fabrika z tohoto alba po 4 týdny byl na 1. místě hitparády Velká sedma na Rádiu 1. Nový aktuální videoklip k této písní je nyní k vidění na youtube.

Koncertně Fuzzy2102 vystupuje v triu s bubeníkem Braněm Štefančou a baskytaristou JanemVystrčilem.

http://bandzone.cz/fuzzy2102

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 65 osob.
Hlasovat

Goofy Cow

Olomouc

Videoklip

Goofy Cow je olomoucká tří členná kapela pohybující se rockových vlnách.
Vznik kapely se datuje do roku 2015.

Publikum se snaží strhnout svou energií při live vystoupeních a nikdy z pódia neodchází v suchém. Mezi nejzajímavější zastávky patří festivaly jako jsou Holešovská Regata (2016), Létofest (2017), CibulaFest (2017) nebo postoupit do semifinále mezinárodní hudební soutěže Radegast Líheň (2016).

Na podzim roku 2017 Goofy Cow převlékají svůj set do akustické podoby a vyráží na svou vlastní mini tour.

Na svém kontě má vydání jednoho EP – Enjoy the music (Leden 2017), jednoho lyrics videa (červen 2017) a jednoho live shotu (srpen 2017).

http://goofycow.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 4 osoby.
Hlasovat

HBS

Uherský Brod

Videoklip

Kapela začala působit na okrese od roku 1983-1989.Pak po delší přestávce se znovuzrodila v roce 2002 a od té doby pravidelně vystupuje na různých akcích po okolí(Kupkofest, Motobigbít, Pivní slavnosti, Hodové zábavy a další akce cca 20 za rok.

Hrajeme hlavně rockové a metalové věci od kapel jako Iron Maiden, Judas Priest, Accept, Helloween, Scorpions a jiné..na které máme vlastní texty.

http://www.hbs.uh-brod.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 309 osob.
Hlasovat

CheckPoint

Praha

Videoklip

Nový zpěvák a nové písničky, nová éra.
Tak by se dali charakterizovat znovuzrození CheckPoint v čele s kytaristou a nově také zpěvákem Tomášem Chrudimským.

Kapela tvoří, skládá, vydává singly i klipy a je připravena bavit publikum!

http://www.cpband.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 1 osoba.
Hlasovat

IDIO&IDIO

Ústí nad Labem

Videoklip

Česká čtyřčlenná autorská kapela z Ústí nad Labem v čele s dívčím vokálem, hrající hudbu na pomezí pop rocku a punk rocku s přesahy do ostatních žánrů.

Velkou pozornost věnují třem rozdílným zpěvům, které nejčastěji v refrénech kombinují do dvojhlasů a trojhlasů. Texty mají v českém jazyce nezřídka s nádechem ironie a dvojsmyslů. IDIO&IDIO datuje svůj vznik na konec roku 2013. V Listopadu 2015 vydávají debutové album s názvem "Tak nebreč", vydané za podpory Supraphonu, které je krom lisované podoby možné najít na všech on-line službách (např. Spotify). Mezi lety 2015- 2016 sbírají zkušenosti na mnoha klubových koncertech i lokálních festivalech (např. Fírfest, Pivovarské slavnosti apod.).

V prosinci 2016 vyhrávají největší soutěž kapel v České a Slovenské republice - Skutečná liga a získávají prostředky na nahrávání druhého alba "#melbys".

V roce 2017 zahráli na největších českých a slovenských festivalech (např. Rock for People, Basinfirefest, Cibulafest, Sázavafest, Rockování apod.) a nejkrásnějším festivalu na světě Przystanek Woodstock.

http://www.facebook.com/idioaidio

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 20 osob.
Hlasovat

Illusions

Česká Lípa

Videoklip

Jsme Českolipská kapela, která funguje od roku 2013.
Během uplynulých let jsme se spíše hledali. Kapela se posunula kupředu až po změně bubeníka a přidáním nového kytaristy. Naše hudba tím dostala jiný a nadupanější směr.

Pro další roky máme velké ambice.

http://bandzone.cz/illusions

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 5 osob.
Hlasovat

IRNIS

Valtice

Videoklip

IRNIS je mladá kapela z Valtic hrající pop-rock. Ve své tvorbě sází na české líbivé texty, silné melodie a skvělou, dynamickou show při živých vystoupeních.

Přes své poměrně krátké působení na scéně kluci sbírají samé úspěchy v českých rádiových hitparádách. V roce 2015 se stali vítězem za ČR v mezinárodním projektu Muzikomat . Vydali debutové album „Nad Zemí“. Kmotrem CD se stal známý muzikant Michal Hrůza. Kapela byla opakovaně hostem pořadu Mixxxer hudební televize Óčko, která do vysílání zařadila pět jejich videoklipů.

http://www.irnis.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 143 osob.
Hlasovat

J!Scream

Praha

Videoklip

J!Scream je pražská multivokální kapela balancující na pomezí indie rocku a popu.
Má čtyři členy (běžné) a zároveň čtyři zpěváky (unikátní).

Vznikla v roce 2011 z kapely Black Roses a inspiraci začala čerpat v kytarových skupinách jako The Subways, The Hives, Foo Fighters nebo Backyard Babies. Od té doby odehrála přes 100 koncertů po celé České republice. Časem se kapela odpoutala od svého původního žánrového zaměření, které stálo na hutných kytarových podkladech, a začíná skládat s velkým důrazem na zpěvy a spíše minimalistickým instrumentálním podkladem.

Mezi největší úspěchy řadí vydání dvou EP a dvou singlů. Kapela zvítězila v soutěžích Rock Café Contest (2013) a Čistý festival (2016) a v roce 2014 byla vybrána jako support britské kapely Smokie v Brně.

Mezi další úspěchy patří účast na předních českých festivalech jako je Rock for People či Colours of Ostrava.

https://jscream.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 4 osoby.
Hlasovat

Jay Delver

Brno

Videoklip

Tato mladá pětice již za krátkou dobu své existence stihla odehrát bezmála 60 úspěšných koncertů, mimo jiné i takové venue jako pražský Jazz Dock v rámci United Islands of Prague, brněnské Sono Centrum, kde podpořila americkou kytarovou legendu Malinu Moye či bratislavský Nu Spirit, kde vystoupila v rámci koncertního programu Radia FM.

Vydali zdařilý singl a EP, nebo také v poslední době natočili koncertní dokument s názvem "Stop This Thing!", ze kterého jim teď v listopadu 2017 vznikne live CD.

https://www.facebook.com/jaydelverband/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 2 osoby.
Hlasovat

Jinan

Brno/Zlín

Videoklip

Jinan dvoulaločný, zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. V hudební formě jej můžete ochutnat jako acustic fusion ve složení – kytara, baskytara, zpěv, cajon, flétny, sax. Odrůda indie-alternative s přívlastkem pozdní sběr, ročník 2017. List je sbírán od jara do léta, podáván pak může být celoročně. Má prokazatelně pozitivní účinky na mozkovou činnost. Přestože se s ohledem na současné přírodní podmínky jeví jako rostlina nenáročná, zůstal v přírodě zachován pouze v jediném druhu a jen na malém území v České Republice, kde byl nově „objeven" pro Evropu a okolní svět.

Jinan doporučuje 9 hudebníků z 10.

http://bandzone.cz/jinan

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 23 osob.
Hlasovat

Lights Off

Jeseník

Videoklip

V červnu 2012 v Jeseníku se poprvé schází trio : Vojta/kytara + Simon/bicí + Ivan/basa s jednoduchou ideou klubové kytarové kapely. Zhruba rok vzniká první podoba, kapela dostává jméno, Vojta začíná psát texty a zpívat. Po pár koncertech nahrávají LIGHTS OFF v místním studiu první DEMO (2013). Na dalším materiálu se pracuje s důrazem na hledání vlastního specifického soundu. Simon hraje na kytaru, za bubnama začíná hostovat i na koncertech Laco (ex Priessnitz).

2014 - Kapela vystupuje ze sklepa jesenického divadla na jeho pódium, přijíždějí Amák s Ronem (Golden Digital Studio, Praha) a točí první EP, které vychází začátkem roku 2015. Krátce na to, v srpnu, začíná v Amákově pražském studiu práce na dalším EP. K dřívějšímu syrově kytarovému zvuku přibývají další vrstvy, klávesy, aranže. Začátkem roku 2016 vychází pod značkou Drug Me Records nové EP - NICE TO LEAVE YOU

https://www.facebook.com/lightsoffmusic

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 242 osob.
Hlasovat

Lubyn

Blansko

Videoklip

Od roku 2004 do roku 2006 jsem byl členem folkové skupiny Fišmol. Zde jsem začal skládat a psát písně. V roce 2007 jsem odešel do rockové kapely S-Doping (do roku 2008) a poté do puknové kapely Shy. Roku 2009 jsem s hudbou sekl a začal víc pracovat. Asi osud, ale o pět let později mi to život vrátil, a jednoho dne, hle, sedím si tak na verandě a naskočil mi text a tak jsem zpět. Od roku 2014 opět aktivně skládám a snažím se hrát kde se dá.

http://bandzone.cz/lubyn

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 6 osob.
Hlasovat

Lukrecius Chang

Karviná

Videoklip

Lukrecius Chang CZ Rap Karviná Jedinečný

http://lukreciuschang.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 33 osob.
Hlasovat

Markéta Vodičková & Filip Vítů

Zlín

Videoklip

Markéta Vodičková & Filip Vítů – mladé a talentované akustické duo hrající pop, rock i blues, vlastní i převzaté skladby

Zpěvačka Markéta i kytarista a zpěvák Filip jsou finalisty soutěží Moravia Talent, Blues Aperitiv, Rock Gang Contest, Boomcup a dalších.

Za svou tříletou existenci mají odehráno více jak 150 koncertů po ČR i SR v klubech, barech, na vernisážích, soukromých akcích i největších festivalech (Holešovská regata, BluesAlive Šumperk, Festival pro židovskou čtvrť Boskovice).

http://www.vodickova-vitu.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 25 osob.
Hlasovat

Memoary

Karviná

Videoklip

Memoary vznikla v září roku 2010 a poprvé vystoupila na veřejnosti v sále ZUŠ Leoše Janáčka u příležitosti oslav výročí SPŠE v Havířově. V repertoáru měla prozatím jen předělávky písniček slavných kolegů muzikantů jako je Metallica, Muse, Apocalyptica atd. První autorská píseň Stopy slávy vznikla několik měsíců po založení.

Memoary brouzdá spíše v pop rockových vodách. I když kapela vyrostla převážně na rockové hudbě, tento vliv se do tvorby nepromítl příliš výrazně. Za jemnější hudební odstíny může hlavně použití klavíru jako jednoho z hlavních nástrojů a také zpěvné melodické kytarové linky.

Kapela má za sebou desítky koncertů nejen na festivalech v rámci celé republiky. „Nejvíce si váží vystoupení na Havířovských slavnostech 2012, kde měla možnost hrát na opravdu kvalitní scéně s profesionálním technickým zázemím.“

http://www.memoary.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 72 osob.
Hlasovat

MERS

Zlín

Videoklip

Hrajeme pouze vlastní písně v češtině i v angličtině. Tvůrčím elementem je zpěvačka Eliška Gogelová, která je autorkou naprosté většiny repertoáru. Sestava se po několika změnách ustálila na složení zpěv, baskytary, 2 kytary a bicí. Zajímavostí je, že kromě zpěvačky je v kapele i kytaristka Adéla.

Nesnažíme se o podbízivý pop ani o alternativu za každou cenu. Hrajeme takové písně, jaké si napíšeme, a v pestrosti tvorby se tak odráží vlivy takřka všech hudebních žánrů, jelikož každý z členů kapely poslouchá jiný styl muziky.

V roce 2017 jsme po pasivním období rozjeli naplno zkoušení a koncerty, přepracovali repertoár, vymysleli spoustu nových písní a ve studiu nahráli demo. Byli jsme hostem v rádiua hrají nás některé internetové stanice.

Těšíme se, že si zahrajeme na filmovém festivalu v našem rodném Zlíně.

http://www.mersband.com

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 55 osob.
Hlasovat

MF

Nové Mesto Nad Váhom

Videoklip

MF je kapela, pôsobiaca v Novom Meste nad Váhom od roku 2002. Po siedmich rokoch úspešného pôsobenia na Slovenskej hudobnej scéne vydávajú svoj prvý oficiálny album NABITÉ a to pod vydavateľstvom Agentúra Duna. Skladby ako Práve v tejto chvíli, Nabité, Asociálna, či Neviem,nechcem sú známe z rádií, či televízií. Konkrétne videoklip ku skladbe Nabité mala v roku 2009 veľký úspech v Slovenských televíziách (TV musiq1, či v hitparáde TOPMJUZIK...)

Sedem rokov koncertovania je naozaj dosť dlhá doba na to, aby sme mohli spomenúť najväčšie koncerty, festivaly a súťaže, na ktorých sa kapela MF predstavila. Za všetky spomenieme aspoň:
Festivaly: Topvar Rock Fest 2004 a 2005 , TOPFEST 2009, Ružiná a Duchonka 2008, Rudava... a mnoho ďalších
Súťaže: Slovak Live Award - postup do finále a štvrté miesto z cca 80 kapiel z celého Slovenska...

Kamaráti, za tých pár rokov sa toho u nás dosť zmenilo. Výmena bubeníkov, vedľajšie projekty, pauzy, odchody na materskú a neisté návraty z nej :-) a ďalšie iné záležitosti nás už prestali baviť. Tak sme si povedali že v tom spravíme trochu poriadok.

V zložení Paťo(spev,gitara), Martin(spev, basa) ,Menhyr(gitara, vokály), Mraw(bicie, vokály) pokračujeme ďalej. Pravé teraz makáme v skúšobni na playliste, v ktorom budú aj úplne nové songy, ktoré ste ešte nepočuli. Aby toho nebolo málo a neostali sme len pri slovách, tak onedlho sa ukážeme aj na pódiu aj s ďalšími skvelými kapelami z SK a CZ scény.

Kto, kde, s kým, to všetko postupne zverejníme.

http://mf52.webnode.cz/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 38 osob.
Hlasovat

Minami

Zlín/Brno/Prostějov

Videoklip

Naše hudební uskupení vzniklo v srpnu roku 2016, za poměrně krátkou dobu jsme dali dohromady repertoár utvořený výhradně naší tvorbou. Už v listopadu toho roku jsme odehráli úplně první koncert, na kterém jsme natočili videoklip k písni „Vysněnej svět“.

V současné době dokončujeme poslední úpravy na našem prvním CD s názvem „Napořád“.

Začínali jsme jako čtyři, ale před nedávnem jsme obsadili i post klávesáka, tedy Mira Uher (zpěv), Martin Petráš (kytara), Michal Koláček (klávesy), Marek Sigmund (baskytara) a Petr Danyi (bicí).

S nápadem založení kapely přišel Martin a Mira už na základní škole, kde byli spolužáci. Věci se však daly do pohybu až v době, kdy Mira poznal Petra na Konzervatoři, kde oba studují. Pak už stačilo jen najit Marka, kterého k nám přivedl Petr a na konec Michala, kterého přivedl zase Marek. Samotížně a tak nějak od ruky jsme začali velmi rychle pracovat na našem snu a tak jsme tady… Minami.

https://www.facebook.com/MinamiOfficialMinami/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 142 osob.
Hlasovat

Misted Mind

Prostějov

Videoklip

Prostějovská rock-alternativ kapela hrající od roku 2015 ve složení Lenka Švedová - zpěv, Vlastimil Lang - kytara, Miroslav Machálek - basa, Standa Srnec - bicí.

Kapela se prezentuje vlastní tvorbou, živá vystoupení jsou podpořeny samply a vidoeprojekcí.

https://www.facebook.com/mistedmindband

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 26 osob.
Hlasovat

Monna

Praha

Videoklip

Indiánka MONNA vydala svou debutovou desku!
A jak to tak vypadá, byl to správný krok - album Watch The New World Tonight sbírá od začátku pozitivní reakce a dostalo kapelu na pozici „Tip týdne“ na Bandzone.cz.

Tuhle rock-soulovou parádu s dravou zpěvačkou Danou Yousifovou musíš vidět, slyšet a zažít na vlastní kůži!

http://www.monnaband.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 2 osoby.
Hlasovat

Na3SI

Ústí nad Labem

Videoklip

Jsme tříčlenná kapela z Ústí nad Labem, která hraje vlastní tvorbu ve stylu Folk – Rock.
Hrajeme ve složení kytara, basa, bicí. V září jsme si natočili album s názvem Neptun.

http://Bandzone.cz/Na3Si

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 157 osob.
Hlasovat

Náhodný Výběr

Soběslav

Videoklip

Kapela pod názvem Náhodný Výběr vystupuje od roku 2014.
V tomto roce vydala své debutové album Napadla mě melodie, ke kterému byly natočeny dva videoklipy na písně Romantička a Je to jenom hra. V roce 2016 kapela vydala své druhé CD s názvem Láskyplní.

Od svého vzniku odehrála přibližně 140 větších i menších koncertů po celé České republice.

Kapelní motto zní: baví nás hrát a za svojí tvorbou si stojíme a věříme v ní. Máme své sny a cíle, za kterými si jdeme. Někdy to jde hůř a někdy líp… ;-).

http://www.nahodnyvyber.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 4 osoby.
Hlasovat

OKno

Brno

Videoklip

Brněnská pop-folková sestava herců z Husy na provázku začala svou historii psát v brněnských ulicích asi tři roky zpátky.

Je tomu něco přes rok, kdy si řekli „oukej, no“ a založili kapelu, se kterou začali koncertovat 17. listopadu 2016. Na pódiu představují své autorské písně a s humorem sobě vlastním baví diváky nejen chytlavými skladbami, ale i svým hereckým umem.

"Jsme mladí, jsme krásní, jsme z Husy a máme okno.. teda jsme kapela OKno!"

http://bandzone.cz/okno

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 103 osob.
Hlasovat

PASS

Zlín

Videoklip

Rocková kapela PASS ze Zlína natočila pět CD, odehrála celou řadu koncertů jak na velkých festivalech i v menších klubech (v akustické podobě Pass light) a do povědomí posluchačů se zapsala i svou prací na hudbě pro zlínské divadlo.

V současné době kapela na koncertech představuje nový svěží rockový program s typickými prvky sebeironického humoru. Je to prostě kapela, kterou musí každý vidět a slyšet! Koncert kapely je vhodný jak do klubu či na festival, tak do menších prostor (čajovna, knihovna) v unplugged verzi.

V roce 2014 se kapela dostala do finále soutěže kapel Radegast Líheň a skončila na čtvrtém místě z více než 200 kapel.

V prosinci 2015 kapela vypouští do světa nové CD s názvem Nový muž a vyráží do světa koncertovat.

http://www.passmusic.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 97 osob.
Hlasovat

Peter Shabby

Praha

Videoklip

PETER SHABBY je hudební punk rockový projekt s prvky trash-metalu 80. let, a post rocku.

Naživo to napoprvé zni jako průměrná West Coast kapela v Kalifornii, která má problémy se zpěvákem. Má to hodně energie a syrovosti živého organismu. Originalni a zároveň i genialni je, že to hraje naživo jenom jeden človek, rukama, nohama, pusou a to vše v realném čase bez loopů, kompu, samplů atd. Používám specialně upravenou el.kytaru a specialni komplet drum-set na nohy. Bicí, basa, kytara a pak i zpěv jsou minimalisticky spojeny dohromady a tím vzniká dojem, že tam hraje celá kapela.

Hudba se valí a první dojem je většinou překvapení, zaskočení, šok, někdy i rozhořčení a nakonec rezignace, přijetí, uznání :)

http://petershabby.com

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 3 osoby.
Hlasovat

psband

Brno

Videoklip

Kapela psband hraje od roku 2008. Jak to bývá, na troskách jedné kapely vznikla další. Někteří z muzikantů se po létech hraní revivalů a tributů rozhodli konečně použít svoje vlastní skladby a opustit známé a prověřené vody převzatých písní.

Vlastní skladby nahradily rychle dosavadní repertoár a psband začal koncertovat v brněnských klubech výhradně s vlastními věcmi (Stará pekárna, m13, Mersey, Starý pivovar, Rusty Nail, a další). Na plakáty píšeme „bigbít z Brna s vlastními názory, texty a muzikou“ a tak to taky je. Autoři (R. Prokop / R. Štěpánek) sází na vlastní smysluplné a pokud možno zajímavé texty a na hudbu, která sice stojí nohama na bigbítové zemi, ale ráda a často se vydává na výlety do zcela jiných žánrů (folk, šanson, reggae, swing, funky...). I proto jsme kdysi na bandzone při zakládání profilu do rubriky žánr vyplnili bigbít – crossover.

Škatulkování nám opravdu není vlastní. psband pokřtil dvě CD – strana A a strana B. V současnosti hrajeme ve složení bicí, basa, akustická a elektrická kytara, klávesy, zpěvy.

http://bandzone.cz/psband

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 16 osob.
Hlasovat

Public Relations

Ostrava

Videoklip

Public Relations se na scéně pohybují od roku 2004, kdy kapela vznikla.

Současná sestava se ustálila v roce 2013. Na svém kontě mají spousty klubových i festivalových koncertů, mj. i společná vystoupení se světovými hvězdami Waltari, Guano Apes, v roce 2017 pak plánované koncerty s kapelami Europe a Airbourne, nebo účast na megafestivalu Sonisphere spolu s giganty Metallica, Slayer a Anthrax.

Kapela vydala čtyři studiová alba a jedno EP.
Videoklip k písni Platonia z alba RESET se v roce 2016 umístil v hitparádě TV Rebel na 1. místě.

https://public.relations.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 88 osob.
Hlasovat

Razz

Loučeň

Videoklip

Kapela Razz působí regionálně v okolí Nymburka a Mladé Boleslavi od roku 2010.

V posledních dvou letech jsme zaznamenali velký progres. Měli jsme tu čest zahrát si na jednom pódiu po boku kapel jako jsou například Limetal a MIG21.

Naše tvorba je výhradně v českém jazyce. Žánrově se řadíme mezi rockové kapely.
Naším snem a cílem, za kterým jdeme s obrovským nasazením je pravidelně hrát na festivalových pódiích v ČR.

http://www.razz.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 12 osob.
Hlasovat

Rousing Numbers

Hulín

Videoklip

Skupina ROUSING NUMBERS vznikla v srpnu 2016 v Hulíně po zániku kapely WRAŽEDNÉ EMAUZY se zakládajícími členy Radkem Oláhem a Tomášem Holomelem, vzápětí se ke kapele přidala zpěvačka Eliška Bartošová.

V plné síle jsme začali pracovat na repertoáru a na přípravě prvních nahrávek, které jsme na přelomu roku natočili ve studiu BiteHazard v Topolné.

http://bandzone.cz/rousingnumbers

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 49 osob.
Hlasovat

SPOLEKTIV

České Budějovice

Videoklip

Hrajeme a zpíváme výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. V našem stylu lze najít prvky folku, rocku, šansonu i jazzu.

Za poslední tři roky jsme po celé naší zemi měli mnoho samostatných koncertů a hráli na mnoha hudební festivalech (Prázdniny v Telči, Moravskotřebovský bramborák, Jablonský Medvídek, Folková růže, Porta, Festival akustické hudby Svojanov, Ražický Pražec, Smiřický hrnec a jiné).

V roce 2016 jsme vydali nové album Dej mi tvar. Ve stejném roce jsme v listopadu po 22 letech v reedici vydali i naše první album …a ticho v sobě z roku 1994, které bylo završením našeho prvního tvůrčího období přibližně před 25 lety.

S kůží na trh
Českobudějovický Spolektiv nabízí vyzrálý kumšt, oscilující mezi folkem, rockem a rozmarným jazzíkem. Působí jednolitým dojmem, a je dobré na ten výdej energie také vidět. Dojmům neubližují ani slušné videozáznamy, to už je co říct. Ve druhé fázi dlouholeté existence připomíná tahle parta znamenité využití nadržené přehradní vody.

Jděte, užijte si, udělejte si vlastní názor. Záruční list vydává Spolektiv každým vystoupením.

http://www.spolektiv.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 343 osob.
Hlasovat

Srevny Vaštar

Olomouc

Videoklip

Kapela vyšla původně z Olomouckého uskupení Rohlík & Bronz. V roce 99´ pokračovala již s dnešním názvem.

Seskupení : Šakal-kytara_zpěv, Křeček - kytara, Bob - baskytara, Jenny - zpěv, Drak - bicí a Whikki - klávesy. Zhruba po dvou až třech letech k nám přibyla Peťa s příčnou flétnou a zpěvem. Asi před rokem až dvěma se nám vystřídal basák Bob za basáka Boba a jedeme dál.

V dnešní době nahráváme čtvrté album :-)

https://www.facebook.com/SrevnyVastar/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 0 osob.
Hlasovat

SUK VOLOK

Zlín

Videoklip

SUK VOLOK je zlínská hudební kapela hrající alternativní pop rock s českými texty od roku 2012.

Vyrůstali jsme na The Cure, U2, Joy Divison a je to na naši tvorbě znát. Hrajeme ve složení Lukáš Seďa - Kytara zpěv, Martin Vicherek - sólová kytara, Roman Januška – baskytara, Petr Halašta – Bicí.

V současné době nahráváme naši první desku, na kontě máme nahrávku v podobě minialba s názvem Jarní MA obsahující 6 skladeb a některé lze slyšet na našem BAMD ZONE profilu. K písni Vnitřní Neklid vznikl i videoklip, jenž má na svědomí Martin a Honza Živocký (jenž se proslavili videoklipy pro hudebníka a producenta Borise Carloffa). Ve videoklipu hraje herec Roman Blumajer.

Oproti rané tvorbě kapely jsou nové písně na chystanou desku méně melancholické a mají více energie a podle ohlasů publika na koncertech hitovější potenciál.

http://bandzone.cz/_76332

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 41 osob.
Hlasovat

Szkrat

Zlín

Videoklip

Současná tvář kapely Szkrat, je výsledkem mnohaletého potácení se na hranicích žánrů, techniky a odkazu všech, co s ní kdy přišli do styku.

Z původních zakladatelů několikrát změněná formace obsahuje už jen kytaristu Kuczu, který kapelu jako neoddělitelná součást škrtí svými šesti či sedmi strunami.
Tenhle věčně pulzující a jiskřící tandem se žene dopředu tlačený svou rytmickou sekcí, kterou obstarává strojově přesný Dandy. Dalšími členy jsou B.High, zpestřující naši tvorbu rapem, zpěvem a jinými crazy zvuky a Stromzeleny, obstarávající spodní frekvenční spektrum. V průběhu roku 2017 se ke přidává nový člen - rapper Jimi, který nyní kombinuje ďábelskou flow společně s rapperem B.Highem.

Naši hudbu nazýváme rap-rock, je jemná jako dýka, se kterou byly prováděny jisté oblíbené židovské operace, na živo ti dá pěkně pokouřit. Mícháme tvrdé kytary a rap do vražedných kombinací. Když naši muziku hrálo špitální rádio, tři pacienti v kómatu se sebrali a šli domů. Vydali jsme zatím jedno EP a dva videoklipy. Byli jsme hosty pořadu Mixxxer na Óčku, kde byl odvysílán náš první videoklip, nasadila nás regionální rádia (Rock Max, Radio Jih, Radio Zlín,Rádio Kiss Publikum,Rádio Kroměříž atd.), zahráli jsme si ve skvělých klubech - Masters of Rock Café, Melodka, Cross, Kulturzone, Weberknecht, Rock Café Praha ...), ale také festivalech - Rock for people, Zlínfest, Natruc, Majálesy po celé republice atd... Také jsme byli na počátku roku vybráni jako předkapela v rámci Pražského koncertu našich oblíbenců Crazy Town. V závěru tohoto roku jsme byli pozváni jako speciální host rappera Afu-Ry, který nás vzal na značnou část své Evropské tour.

http://www.szkrat.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 146 osob.
Hlasovat

Tabasker

Plzen

Videoklip

Kapela Tabasker byla založena roku 2014 v Plzni. Z původních 3 členů se kapela rozrostla do finálního počtu 6 hráčů. Kapela hraje převážně folklorní muziku z Čech, Moravy a Slovenska, dále klezmer a gipsy muziku. Kapela Tabasker často hraje na ulici, tzv. busking, nevyhýbá se ale ani podiím v klubech a na festivalech, svatbám a firemním večírkům.

V roce 2015 kapela natočila studiovou desku Na vostro a nyní, v roce 2017 se chystá natočit další desku, usilovně kapela dává dohromady repertoár a připravuje se na studio.

Do budoucna by kapela ráda natočila videoklip a dostala se na větší festivaly v ČR i zahraničí.

http://www.tabasker.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 250 osob.
Hlasovat

THE SAME OLD STORY

Zlín

Videoklip

Představujeme Vám čtveřici dravých muzikantů, kteří našli zalíbení v jazzu.

Jejich cesty byly klikaté, ale před dvěma lety se protnuly, a to zapříčinilo vznik jedinečného seskupení. Sólistka kapely Magdaléna Malaníková, která působí v mnoha dalších hudebních tělesech, si pro svůj hudební projekt vybrala jazzové trio ze Zlína. Na klávesy hraje umělecký vedoucí Štěpán Holík, kterého zezadu jistí baskytarista Zdeněk Světlík a bubeník David Pekař.

Hudební styl kapely je rozmanitý. Uslyšíte jak jazzové standarty a bluesové klasiky, tak i hojnou vlastní tvorbu. Autorkou textů je zpěvačka sama a o instrumentální složku se starají všichni společně. Posledním hudebním úspěchem je vystoupení v rámci festivalu Bluesový Podzimek. O tom, že svou produkcí zaujala mnohé posluchače svědčí o to, že už za sebou má desítky dalších vystoupení v klubech a na festivalech.

http://bandzone.cz/thesameoldstory

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 56 osob.
Hlasovat

The Shookies

Brno

Videoklip

Už sedmým rokem kapela The Shookies vnáší do české hudební scény svůj příznačný zvuk.
Přirovnat ho můžeme k zahraničnímu folk-rocku, sami členové se netají svými vzory jako je Jack Johnson, Glen Hansard nebo Bob Dylan. Nejsou to jen slova a příběh, který chtějí posluchačům zprostředkovat, důraz kladou také na osobitý zvuk, rádi experimentují a snaží se svou tvorbou vymanit z paušálního zvuku tradičních českých kapel.

The Shookies, kteří své těžiště před nedávnem přesunuli do Brna, za sebou mají kromě mnoha úspěšných koncertů a spolupráce např. s Thomem Artwayem i vydání debutového alba Great Test Hits. Je jasné, že od svého vzniku v Kavárně ve Vysokém Mýtě ušli kus cesty a podle všeho se vydali správným směrem.

https://www.facebook.com/theshookies/?ref=br_rs

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 22 osob.
Hlasovat

Under the skin

Frýdek - Místek

Videoklip

Under the skin jsou čtyřčlenná kapela z Frýdku – Místku, která pod současným názvem funguje od roku 2012.

Odehrála řadu koncertů v regionálních klubech a s rostoucím počtem fanoušků rostla i chuť koncertní materiál vydat. Na jaře roku 2015 vychází prvotina Moth & bulb, kde kapela ukazuje, že se nebojí žánrových experimentů a stává se pevnou součástí místní undergroundové scény. Na jaře roku 2017 míří do studia, kde nahrává svou druhou desku Planet Earth’s Survivors. Na albu kapela představuje komplexní strhující příběh hrdiny, který navzdory nepřízni osudu bojuje nejprve o svůj domov, o svůj život a nakonec i o smysl své existence. Album přes svou expresivnost představuje různá aktuální témata (touha vyrovnat se se smrtí dítěte, elementární boj proti zlu, proti korporacím aj.). Skupina představuje také svůj široký hudební záběr; na albu se objevují prvky alternativy, rocku, metalu, rapu i country.

http://undertheskin.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 173 osob.
Hlasovat

Vesper

Kutná Hora

Videoklip

Energická hard-popová kapela s výhradně autorskou tvorbou, a to jak po stránce hudební, tak i textové.

Na české hudební scéně působní kapela Vesper od roku 2007.

Koncerty Vesperu jsou šlapavý hard-pop, vtip, lehkost, kytarové riffy, chytlavé melodie a litry potu.
Rozdat se pro pět nebo pět tisíc lidí ... vždy naplno ... to je VESPER - PRVNÍ ČESKÝ HARD-POP!

http://kapelavesper.cz

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 112 osob.
Hlasovat

VORAZZ

Brno

Videoklip

Hrajeme od roku 2013 rock - vlastní i převzaté skladby. Je nás 5 - bicí, baskytara, klávesy a 2 x el. kytara.

Baví nás tvořit a lidi, co s náma jdou :)

https://www.facebook.com/vorazz.rock/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 27 osob.
Hlasovat

W.A.F.

Vysoké Mýto

Videoklip

Skupina W.A.F., která je charakteristická svými živelnými vystoupeními, oslovuje publikum svými
českými texty a také "svižným" pop-rockem.

Za sebou má kapela více než 150 klubových koncertů, jako support zahrála před Mandrage, UDG, Rybičky 48, Miro Šmajda atd. Skupina měla možnost vystupovat na velkých festivalech jako Colours of Ostrava, HRADY.cz, Mezi Ploty, Natruc, Přeštěnice atd. V současné době kapela také doprovází Martina Haricha na jeho koncertech v Čechách i na Slovensku.

* 2012
· vítězství v soutěži "S NÁMI NA TO MÁŠ"
· kapela odehrála koncerty na festivalech jako Colours of Ostrava, Mezi Ploty, Hrady.cz
* 2013
· vydání prvního oficiálního videoklipu "POUHOU VTEŘINOU"
· premiéra klipu na hudební televizi ÓČKO
· kapela odehrála 2 koncerty v rámci "Valerie tour" skupiny IMODIUM
· podzimní akustické turné s kapelou CATE
* 2014
· vydání čtyřskladbového EP 2014
· nové skladby nasazeny ve vysílání Radia Pohoda
*2015
· nový videoklip „TAK SE POUSMĚJ“
· vystupování na festivalu Natruc v Kolíně a dalších
*2016
· akustické turné s WxP, nový videoklip „Vrátit zpět“, práce na novém CD

https://www.facebook.com/WAFmusic/

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 144 osob.
Hlasovat

WOTAZNÍK

Mladá Boleslav

Videoklip

WOTAZNÍK je punk-rocková hudební skupina složená ze studentů osmiletého gymnázia v Mladé Boleslavi.

Sestava je velmi mladá, ale to nebrání vzniku vlastních textů a i muziky. Vkládané naděje potvrzují i letošní výhrou v soutěži „Boleslavsko hledá talent“. Zde především zaujali svým pojetím punk-rocku a mládím. Letos v září skupina vydala své první album IČ14, s kterým vystupuje v klubech a menších festivalech. Z předchozích let lze zmínit účast na soutěži TULIFEST 2015 v Liberci, kde WOTAZNÍK, vyhrál za druhé místo nahrávání singlu ve studiu. Singl DEMON vyšel v létě 2015.

Hraje ve složení :
Ludvík "LuDWA" Hušek - zpěv, kytara (16let)
Vojtěch "HoBLO" Vyskočil – bubny (16let)
Ondřej "TheBass" Kubelka – basová kytara, zpěv (15let)
David "Ne!" Hybler – kytara (14let)

http://www.bandzone.cz/wotaznik

Pro tuto kapelu hlasovalo celkem 93 osob.
Hlasovat